Jak działa kalkulator kredytowy?
Jak działa kalkulator kredytowy?
Ostatnie miesiące to czas dynamicznie postępującej popularyzacji kalkulatorów kredytowych. Dzisiaj możemy skorzystać z aplikacji, która pomoże nam określić ewentualny zysk z lokaty bankowej lub dowolnej formy kredytu bankowego. Jego działanie jest niezwykle banalne. Poniżej przybliżymy zasady działania na jakich funkcjonuje kalkulator kredytów.

Rata kredytu oraz potencjalna zdolność kredytowa – są to dwa warianty kredytu jakie możemy odkryć przed podpisaniem umowy o kredyt. Wszystko to za sprawą sprawnie działającego kalkulatora kredytowego. Zamiast płacić przedstawicielowi bankowemu za sporządzenie wstępnej symulacji możemy bezpłatnie dowiedzieć się jaka finansowa przyszłość czeka nas w kontekście rat naszej pożyczki. W tym celu wystarczy posiadać podstawową wiedzę z zakresu kredytu.

Aby poprawnie oszacować ową zdolność kredytową należy wpisać oprocentowanie nominalne, oprocentowanie rzeczywiste, okres trwania kredytu, inne opłaty jak prowizja czy ubezpieczenie oraz to czy uiściliśmy wkład własny. Kalkulator kredytowy działa na bardzo prostej zasadzie. Na podstawie oddanych przez konsumenta parametrów oblicza względną wartość raty kredytu. Nie jest to jednak wynik ostateczny. To co pokaże nam ów urządzenie może się bowiem odrobię różnić od tego co otrzymamy w banku , w którym staramy się o finansowanie.

Dodatkowo wiele kredytów wyposażonych jest w opcję wyliczania poziomu spłaconych odsetek. Istotnym czynnikiem jaki kreuje ogół naszego kredytu jest również forma spłacanej raty – malejącej czy równej. Większość Polaków decyduje się na raty równe ponieważ dają nam one poczucie bezpieczeństwa. Prowizja jaką bierze pod uwagę bank wliczana jest w kredyt w różny sposób. Czasami uiszczana w całości na wstępie a czasami wliczona w raty kredytu. Klient sam decyduje o formie spłaty owej prowizji.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!