Jak funkcjonuje limit na karcie?
Jak funkcjonuje limit na karcie?
Działanie kart kredytowych to dla niejednego żaka nie lada gratka. Większość z nas nie ufa reklamom bankowym, które promują swoje produkty , wychwalając ich znikome oprocentowanie i korzystny wpływ na nasz portfel. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej zagadnieniu kart kredytowych. Czy mogą one być naszym sprzymierzeńcem i czy mogą symbolizować tanie kredyty?

O kartach kredytowych krążą rożne anegdoty. Większość konsumentów, która miała okazję nimi operować ma podzieloną opinię na tę kwestię. Dla jednych karta kredytowa okazała się zbawienna. Druga część społeczeństwa do dzisiaj spłaca odsetki za nieumiejętne korzystanie z narzędzia kredytowego. Jaka jest prawda? Czy karty kredytowe są atrakcyjne czy powinniśmy się ich wystrzegać jak ognia? Prawda leży po środku.

Owszem, karta kredytowa może być korzystna jednak należy spełnić określone warunki. Jest to najbardziej paradoksalne narzędzie kredytowe jakim operują banki. Okazuje się bowiem, że limit kredytowy na karcie może być zarówno najtańszym jak i nadroszym wariantem kredytowym. W momencie kiedy nasze działania odpowiadają pewnym regułom, tzn. spłacamy nasz limit regularnie wtedy to nie zapłacimy nawet złotówki kary. W sytuacji , kiedy spóźnimy się ze spłatą to musimy liczyć się z odsetkami karnymi. Karta kredytowa w większości przypadków oprocentowana jest na ok. 20%. Jest to więc jednej z najdroższych kredytów.

Okres bez odsetkowy czyli czas kiedy możemy zwlekać z zapłatą w większości przypadków trwa ok. 55 dni. W tym czasie możemy dowolnie korzystać z karty. Wiele osób sceptycznie podchodzi do kwestii karty kredytowej, sądząc , że banki naciągają klientów. Jak karta kredytowa może się bowiem opłacać, podczas gdy spłacana w terminie nie przynosi bankowi żadnych zysków? Otóż jest to możliwe, bowiem konsumenci mają ową kartę zazwyczaj wydają większą gotówkę niż ta, którą rzeczywiście operują.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!