Jak zmienić konto bankowe na nowe
Jak zmienić konto bankowe na nowe
Pan Kowalski założył konto. Po jakimś czasie bank mocno go zawiódł, więc podjął decyzję, aby zmienić konto. Niestety, najpierw pokierował się do swojego banku, aby zamknąć konto. Cały proces zajął kilka tygodni. W międzyczasie Pan Kowalski założył konto w lepszym banku. Niestety, w nowym banku musiał wprowadzać i ustawiać wszystkie rachunki, zlecenia stałe i szablony od nowa. Jak przyśpieszyć zmianę konta bankowego?

Przede wszystkim nie należy wcale prosić bank o zamknięcie konta. Należy wybać nowe konto (najlepsze znajdziesz w tym poradniku) i je założyć (w kilka minut przez internet). Mamy wtedy 2 konta bankowe. Wtedy wykorzystujemy nasz lepszy bank, pisząc do konsultanta, telefonując o przeniesienie konta z starego banku do obecnego. To wszystko! Nie musimy wtedy od nowa konfigurować dla własnych preferencji konta, lecz wszystkie zlecenia stałe, płatności, szablony przelewów, rachunki zostają przeniesione na nowe, lepsze, 100% darmowe konto.

Uwaga numer likwidowanego konta nie będzie działał (nie ma przekierowań), więc trzeba zmienić na nowy np. u pracodawcy lub jeśli sprzedajemy online allegro itd..

Jak zmienić konto krok po kroku?

  1. Załóż nowe konto (zobacz nasze porównanie kont) – w niektórych przypadkach, nie musisz iść do banku, ani czekać na Kuriera. Wykonaj tylko przelew jako podpis umowy (przelew 1 grosz z starego konta),
  2. po aktywacji nowego konta, zadzwoń na infolinię Twojego banku i poproś o darmowe przeniesienie starego konta na obecne. Wtedy Twój nowy bank zamyka stare konta i dopełnia formalności.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!