Koszt otwarcia gospodarstwa agroturystycznego.
Koszt otwarcia gospodarstwa agroturystycznego.
Gospodarstwa agroturystyczne mają do zaoferowania do pięciu pokoi. Standard ich wyposażenia, ze względu na rosnące wymagania, powinien być właściwie taki jak w małych hotelikach: nowe meble, łazienki z prysznicem, telewizor. Mieszkańcy miast chętnie spędzają urlop na wsi, ale ze swoich przyzwyczajeń nie chcą całkiem rezygnować.

Gospodarstwo agroturystyczne to jednak nie tylko mieszkanie na wsi. To także okazja wzięcia udziału albo przynajmniej przyjrzenia się wiejskiemu życiu. Z tym niestety jest coraz większy problem. W wielu wsiach trudno już na przykład znaleźć gospodarskiego konia. Nie ma rady, dla potrzeb miejskich turystów warto próbować odtwarzać dawne obyczaje i remontować sprzęty i wyroby.

ILE KOSZTUJE OTWARCIE GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

Gdyby zaczynać od zera, koszt kupna gospodarstwa i dostosowania go dla potrzeb turystów może dziś sięgać kilkuset tysięcy złotych. Rolnicy mają dziś już o wiele więcej pieniędzy niż jeszcze kilka lat temu i tanio gospodarstwa nie sprzedadzą. Temu, kto był zapobiegliwy i wcześniej stał się wiejskim gospodarzem, dziś pozostaną już tylko koszty adaptacji i remontu. Kilkanaście tysięcy złotych wystarczy. Nie należy zapominać o koniecznej już dziś obecności w Internecie. To zresztą najtańszy sposób reklamy.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA AGROTURYSTYCE

Agrogospodarstwo to jednak nie hotel i stawki za wynajem pokoju są zdecydowanie niższe. Za nocleg można oczekiwać od turystów od 25 do 45 złotych, a za całodzienne wyżywienie - od 30-50 zł.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!