Kredyt raty równe czy malejące?
Kredyt raty równe czy malejące?
Każdy, kto staje przed wyborem określonego kredytu zastanawia się jaką formę rat ma wybrać. Jest to jedna z priorytetowych kwestii, bowiem decyduje o wartości oddanych funduszy w kwestii kredytu. W niniejszym materiale postanowiliśmy scharakteryzować te dwie formy rat kredytowych. Która się bardziej opłaca.


Spełniając wymagania banków w kontekście dokumentów jednym z wielu istotnych aspektów jest wybór rat kredytu. Niestety nie jest to prosta decyzja. Zanim zdecydujemy się na raty równe czy na raty malejące powinniśmy bliżej przeanalizować kwestię wyliczania obydwu form. Dzięki temu zrozumiemy w jaki sposób możemy zaoszczędzić cenne złotówki.

Jak powszechnie wiadomo transza pożyczki składa się z elementu kapitałowego oraz części odsetkowej. Część kapitałowa jest to wartość jaką jesteśmy dłużni naszemu bankowi. Jest to element, który nie ulega zmianom zarówno w ratach stałych jak i malejących. Odsetki jest to należność względem banku, za to , że udzielił on nam finansowania. Zarówno jeden wariant jak i drugi ma swoje plusy i minusy. Rata malejąca jest w ciągu pierwszych miesięcy spłaty zadłużenia o wiele większa niż rata równa. Natomiast po pewnym czasie rata ta ulega sukcesywnym pomniejszeniom. Raty równe cechują się tym, że podczas spłacania kredytu oddajemy instytucji finansowej mniej odsetek. Dużo prościej jest także otrzymać finansowanie z banku jeżeli zdecydujemy się na raty równe.

Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że bankom łatwiej jest oszacować poziom raty równej, biorąc pod uwagę bieżące zarobki. Jesteś przekonany , że raty malejące są dla Ciebie korzystną alterantywą?

Może się jednak okazać , e instytucja finansująca będzie od Ciebie wymagała większych zarobków. Wraz z czasem powinny rosnąć nasze zarobki. Jak jednak wiadomo w naszym kraju nie jest to takie oczywiste. Chcesz dowiedzieć się jaka będzie Twoja rata. Wspomóż się narzędziem kredyt kalkulator.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!