Kredyt samochodowy z niską ratą?
Kredyt samochodowy z niską ratą?
Kredyty samochodowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ pozwalają sfinansować zakup pojazdu – także fabrycznie nowego. Problem w tym, że w wielu przypadkach rata zobowiązania jest wysoka, co wpływa na nadmierne obciążenie domowych finansów. Pojawia się więc pytanie: czy istnieje kredyt samochodowy z niską ratą?

Wysokość rat kredytu na samochód jest adekwatna między innymi do:

 • kwoty zaciąganego zobowiązania,
 • okresu kredytowania
 • obowiązującego oprocentowania.

Oznacza to zatem, że można tak manewrować parametrami kredytu, aby uzyskać ratę w optymalnej wysokości.

Niską ratę uzyskasz:

 • obniżając kwotę kredytu,
 • wydłużając okres kredytowania,
 • korzystając z kredytu na preferencyjnych warunkach.

Wcale jednak nie musisz iść na żadne kompromisy. Porównując dostępne oferty, łatwo znaleźć wsparcie finansowe, w którym rata może być niższa nawet o 40%.

Poznaj kredyt TCM

Jeśli zależy Ci na niskiej miesięcznej racie do spłaty, kredyt samochodowy TCM doskonale wpisuje się w oczekiwania. Jest to forma finansowania, która zakłada możliwość cyklicznej wymiany pojazdu – bez konieczności angażowania dodatkowych środków własnych.

Jak to działa i co ma wspólnego z niską miesięczną ratą? Warto rozważyć to na przykładzie Kredytu SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępnego w ofercie Toyota Banku (RRSO 8,41%). Należy on do grupy kredytów balonowych, dla których cechą charakterystyczną są niskie miesięczne raty oraz wysoka rata balonowa. Tę ostatnią można jednak łatwo spłacić – zapewnia to gwarancja odkupu samochodu przez dealera. Otrzymane pieniądze pozwolą uregulować zobowiązanie oraz wkład własny kolejnego kredytu TCM z niską ratą.

Przykład. Załóżmy, że chcesz płacić za samochód nie więcej niż 800 zł miesięcznie. Interesuje Cię wkład własny na poziomie 30% i okres finansowania wynoszący 4 lata. W przypadku finansowania Kredytem SMARTPLAN na nowe pojazdy możesz pozwolić sobie m.in. na:

 • Toyotę AYGO – miesięczna rata od 392 zł netto,
 • Toyotę Corollę Hatchback – miesięczna rata od 679 zł netto,
 • Toyotę C-HR – z miesięczną ratą od 776 zł.

Jak otrzymać kredyt samochodowy z niską ratą?

Kredyt samochodowy z niską ratą to forma finansowania, która może być łatwiej dostępna w porównaniu do standardowego produktu. Miesięczne zobowiązanie nie stanowi bowiem nadmiernego obciążenia domowego budżetu, co zmniejsza ryzyko nieterminowej wpłaty.

Aby otrzymać kredyt na samochód z niską ratą, musisz:

 • wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową,
 • mieć dobrą historię kredytową,
 • przedstawić dokumenty finansowe, np. oświadczenie o dochodach.

Tego rodzaju kredyt stanowi świetną alternatywę dla innych form wsparcia finansowego. Nie musisz bowiem wydłużać okresu spłaty. Nie musisz iść też na kompromis między wysokością raty a wybranym pojazdem – nie ma potrzeby kredytowania tańszego auta tylko z powodu chęci uzyskania niższych rat.

Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN na zakup nowego samochodu w cenie 77008,03 zł, wpłata własna 29611,48 zł, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,41 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 47396,55 zł, całkowita kwota do zapłaty 58214,03 zł, oprocentowanie zmienne 5,99 %, całkowity koszt kredytu 10817,48 (w tym prowizja 5,38 % (2549,93 zł) odsetki 8267,55 zł), 47 miesięcznych rat równych w wysokości 857,10 zł i ostatnią 48 ratą w wysokości 17930,33 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2019-03-06 na reprezentatywnym przykładzie. Wymóg zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia autocasco (AC) i z tytułu kradzieży (KR) dla kredytowanego samochodu, której kosztu nie da się przewidzieć – koszt niewliczony do RRSO.

 

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!