Na czym polega refinansowanie kredytu samochodowego?
Na czym polega refinansowanie kredytu samochodowego?
Większość tzw. kredytobiorców hipotecznych wie, na czym polega refinansowanie kredytów hipotecznych. Czy istnieje również refinansowanie kredytów samochodowych i ewentualnie na jakich zasadach się odbywa?

Refinansowanie kredytu to zamiana kredytu hipotecznego, udzielonego kredytobiorcy na gorszych warunkach, na korzystniejszy. Czyli jeżeli koszt oraz warunki kredytu hipotecznego nie zadowalają kredytobiorcy i trafia się ten sam kredyt, lecz na lepszych warunkach, a ponadto jego koszt jest niższy, to dlaczego nie zamienić gorszego kredytu na lepszy. Należy pamiętać, że trzeba zachować celowość udzielonego kredytu. Taki kredyt nazywany jest kredytem refinansowym.

Instytucja finansowa słusznie zauważa, że niezbadana jest polityka kredytowa banków, różny jest czas na udzielanie kredytów, raz preferencyjny, innym razem mniej korzystny. Często też starający się o kredyty nie mają alternatywy i są zmuszeni zaciągnąć zobowiązanie. Gdy okazuje się, że mogą zamienić swoje kredyty na korzystniejsze, decydują się bez wahania. Dotyczy  to także kredytów samochodowych.

Dotychczas kredytobiorcy najczęściej starali się o refinansowanie kredytów hipotecznych, mało mówiło się o refinansowaniu na przykład kredytu samochodowego. Refinansowanie kredytów celowych, w tym również samochodowych, jest przecież faktem. W okresie dużej popularności kredytów samochodowych kredytobiorcy często zaciągnęli kredyty na niezbyt korzystnych dla nich warunkach, teraz chcą je refinansować. Instytucja finansowa podpowiada, jak można refinansować kredyt samochodowy. Za przykład służy Santander Bank. W tym banku można uzyskać korzystne oprocentowanie, ale zależy ono od warunków uzyskanych przez kredytobiorcę w innym banku. Kredyt w Santander Banku udzielany jest na spłatę poprzedniego kredytu, ale na pojazd o maksymalnej wadze do 6,5 t. Poza tym samochód nie może mieć więcej niż siedem lat. Dodatkowo kredyt posiada atrakcyjne ubezpieczenie. Oczywiście ofert tego typu jest więcej w innych bankach. Warto przeprowadzić dokładną analizę tego rynku i znaleźć jak najkorzystniejszy dla siebie refinansowy kredyt samochodowy.

Każdy ze starających się o kredyt samochodowy szuka jak najkorzystniejszych i najtańszych ofert. Kredyty samochodowe są alternatywnym sposobem na wejście w posiadanie samochodu, ponieważ samochody można jeszcze zakupić za kredyty gotówkowe lub pożyczki hipoteczne. Najlepszym rozwiązaniem wydają się kredyty samochodowe, ale wtedy nabywane auta stają się zastawem bankowym. Poza tym nie zawsze udzielane są na korzystnych warunkach i są tanie. Dlatego później kredytobiorcy starają się o refinansowanie kredytów samochodowych. Można ubiegać się o leasing samochodowy, ten jednak nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem klientów bankowych. Jeszcze do niedawna rynek motoryzacyjny przechodził duży kryzys między innymi dlatego, że banki, właśnie ze względu na kryzys, nie chciały udzielać kredytów – również samochodowych. Na szczęście, wydaje się, kryzys ustąpił i o kredyty samochodowe jest już zdecydowanie łatwiej.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!