Szukam finansowania działalności gospodarczej
Szukam finansowania działalności gospodarczej
Istnieje wiele inicjatyw i organizacji, które pomagają w założeniu małej firmy. Każdy kto rozpoczyna własną działalność gospodarczą, obok pomysłu na biznes, który oczywiście jest niezwykle ważny, potrzebuje również kapitału. O ile nie może go w miarę szybko pozyskać ze sprzedaży swoich produktów i usług, musi szukać finansowania w bankach oraz w organizacjach wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Każdy kto chce rozpocząć własną działalność gospodarczą, obok pomysłu na biznes, który oczywiście jest niezwykle ważny, potrzebuje również kapitału. Przyszły przedsiębiorca może dysponować własnymi oszczędnościami, może próbować zapożyczyć się od innych członków rodziny, ale może także szukać pomocy w innym miejscach. W przypadku osób, które chciałaby założyć firmę bez własnych środków i bez dobrego zabezpieczenia, próba otrzymania kredytu z banku może niestety zakończyć się porażką. Banki zazwyczaj wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, np. w postaci nieruchomości, na wypadek, gdyby biznesplan kredytobiorcy okazał się nietrafiony. Nie należy od razu rezygnować z ubiegania się o finansowanie twojej działalności w banku. Jeżeli okazuje się, że twoja firma bardzo szybko się rozwija i bardzo potrzebujesz kapitału na jej dalszy rozwój, najpierw dobrze przygotuj się do spotkania z bankiem. Przemyśl swój biznesplan i przygotuj odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania. Jeżeli mimo tego pracownicy banku ocenią twój pomysł na firmę jako zbyt ryzykowny, nie załamuj się, poszukaj pomocy gdzie indziej. Istnieje wiele inicjatyw i organizacji, które pomagają w założeniu i rozwinięciu działalności małej firmy.

Przeczytaj: Na co można dostać dofinansowanie z Unii?

Po pierwsze, duże wsparcie znajdziesz w tzw. inkubatorach przedsiębiorczości. Ich celem jest ułatwianie rozpoczynania własnej działalności gospodarczej poprzez udostępnianie pomieszczeń biurowych z telefonem i dostępem do Internetu, obsługę księgową, pomoc prawną w redagowaniu umów, pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych, organizowanie szkoleń z zakresu przedsiębiorczości czy wspieranie w zakresie reklamy i promocji. Akademickie inkubatory przedsiębiorczości oferują korzystne warunki zakładania własnej firmy dla absolwentów różnych uczelni.

Drugą propozycją są tzw. anioły biznesu, czyli kluby prywatnych inwestorów gotowych wspierać interesujące przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju. Aniołami biznesu są często byli menedżerowie, którzy oprócz kapitału wnoszą do nowych firm swoją wiedzę, doświadczenie oraz bardzo cenne kontakty. Kluby inwestorów mają za zadanie wyszukiwanie obiecujących projektów inwestycyjnych i inspirowanie nimi firm lub prywatnych inwestorów.

Przeczytaj: Jak uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na modernizacje przedsiębiorstwa lub firmy?

Trzecim z możliwych rozwiązań jest skierowanie projektu biznesplanu do instytucji, które organizują konkursy na najlepsze pomysły na własny biznes. W ten sposób możesz otrzymać grant, który wzmocni twoje pierwsze kroki jako samodzielnego przedsiębiorcy.

Wreszcie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na działalność instytucji publicznych wspierających rozwój gospodarczy, w tym przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Oferują one granty i szkolenia, dzięki którym będziesz mógł oszczędzić na wydatkach w początkowym stadium rozwoju firmy.

Przeczytaj:

 

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!