Co zrobić aby powstrzymać łysienie? Czy łysienie jest odwracalne? Jak zapobiec łysieniu w młodym wieku?
Co zrobić aby powstrzymać łysienie? Czy łysienie jest odwracalne? Jak zapobiec łysieniu w młodym wieku?
Można spróbować powstrzymać łysienie przez użycie specjalnych kosmetyków i witamin, można też poddać się operacji przeszczepu włosów, ale decydujące powinno być zdanie lekarza. Wypadanie włosów to problem, który nierzadko wywołuje przerażenie, zwłaszcza u kobiet. Gdy na szczotce pojawia się więcej włosów niż dotychczas, szukamy przyczyny i sposobu, aby temu zapobiec.

Nie ma niestety jednej skutecznej metody na powstrzymanie łysienia. Wszystko zależy od tego czy jest ono spowodowane brakiem witamin, stresem, a może chorobą.

Domowe sposoby powstrzymujące łysienie

  • Gdy wypadanie włosów nie jest spowodowane chorobą, możemy temu zaradzić domowymi sposobami. Nie chodzi tu jednak o wcieranie we włosy papki z kurzych jaj, piwa czy nafty, bo to metody niekoniecznie przynoszące efekty, gdyż działają tylko na zewnętrzną powłokę włosa. Polecane są raczej gotowe specyfiki, które można kupić w drogeriach lub aptekach bez recepty. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju szampony powstrzymujące łysienie, sprey'e wzmacniające cebulki włosa, kremy i emulsje, które stosowane na skórę głowy działają na mieszki włosowe i w konsekwencji wydłużają cykl życiowy włosa, zapobiegając łysieniu.
  • Powstrzymując łysienie można zastosować tabletki. Bogate w witaminy z grupy B, żelazo, cynk, miedź, odbudowują zniszczone i osłabionewłosy, zapobiegając ich wypadaniu. Wśród szerokiego asortymentu mozemy wybrać preparat najlepiej odpowiadający naszym zapotrzebowaniom. Inne są kapsułki dla kobiet i meżczyzn, ze względu na zróżnicowane powody łysienia. Kupując taki produkt najlepiej poradzić się farmaceuty lub dobrze przeczytać ulotkę informacyjną, to rozwieje nasze wątpliwości.
  • Być może łysienie spowodowane jest długotrwałym stresem. Skutecznym sposobem powstrzymującym ten proces może okazać się stosowanie technik relaksacyjnych, masażu redukującego napięcie skóry gowy.

Zagęszczanie włosów

  • Innym z możliwych sposobów powstrzymujących łysienie jest transplantacja włosów. Polegana przeszczepieniu przez chirurga fragmentu skóry wraz z cebulkami w miejsce przerzedzenia włosów. Zabieg ten, choć skuteczny, nie jest dostępny dla wszystkich, ze względu na swoją cenę. Koszty wahają się od 3000 do nawet 20 000.
  • Tańszym, ale i mniej skutecznym, sposobem walki z łysieniem jest zabieg fryzjerski polegający na dołączeniu pasm włosów do jużistniejących. Daje to efektwizualny, nie sprawia jednak, że włosów przybywa i nie powstrzymuje dalszego łysienia.

 Może okazać się, że łysienie jest stanem chorobowym i powstrzymanie go domowymi sposobami jest niemożliwe. Wtedy należy udać się do lekarza dermatologa, tylko on zdiagnozuje powody łysienia i zastosuje odpowiednią kurację.

Przeczytaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!