Jak dbać zimą o stopy?
Jak dbać zimą o stopy?
Zima to ciężki okres dla naszych stóp. Nosimy ciepłe skarpety, nie zawsze z oddychających i nie zatrzymujących wilgoci materiałów, ciężkie buty, w których nieraz przebywamy przez kilkanaście godzin dziennie.

A do tego, gdy nie eksponujemy stóp w sandałkach czy klapkach, popełniamy wobec nich grzeszki, zapominając nieco o ich pielęgnacji. W efekcie tych działań narasta nam na stopach zgrubiały naskórek, a od ciężkich i często niezbyt wygodnych butów powstają odgniotki.

Tymczasem nie trzeba wiele zachodu aby stopy również zimą były piękne, gładkie i wypoczęte. Tym bardziej, że nie chodzi tu jedynie o ich estetykę, ale przede wszystkim o ich zdrowie. Jeśli mamy niewielkie odciski, wówczas możemy je samodzielnie zlikwidować, stosując najpierw moczenie stóp, a następnie odpowiednie preparaty. Wszelkiego rodzaju odgniotki lub modzele ścieramy tarką lub pumeksem, dbamy też o odpowiednie nawilżenie stóp zimą. To okres, w którym bowiem stają się one mocno przesuszone, a to sprawia, że naskórek szybciej narasta, pięty grubieją, a nawet może dojść do ich pękania. Dlatego należy na co dzień używać kremu, wmasowując go w stopy codziennie po kąpieli. A jeśli nasze stopy mają tendencję do pocenia się, wówczas z pomocą przyjdą dezodoranty i blokery do stóp.

Przecztaj również:

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!