Jak wybrać chirurga plastycznego
Jak wybrać chirurga plastycznego
Zaufania godny chirurg plastyczny powinien mieć wpis do rejestru Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej – będziesz mieć pewność, że jest chirurg uznany w środowisku.

Pytaj o tytuły naukowe i kwalifikacje lekarzy, ich doświadczenie zawodowe, specjalizację.

Jeśli twój zabieg odbędzie się w prywatnej klinice nie wahaj się zapytać o certyfikaty jakie ona posiada, np. Certyfikaty ISO (certyfikat jakości) czy Certyfikat Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, co oznacza, że klinika spełnia określone standardy.

Zapytaj co dokładnie obejmuje cena, czyli czy opłata (a przecież niemała) za sam zabieg obejmuje również znieczulenie, hospitalizację, wizyty kontrolne. W przypadku implantów twarzy lub piersi zwykle ich cena nie jest uwzględniona cenniku.
Masz prawo do rzetelnej konsultacji, razem z lekarzem powinniście ustalić kompromis między tym czego oczekujesz, a co można osiągnąć.

Chirurg, który obiecuje ci zero bólu i nie mówi nic o możliwych powikłaniach, raczej nie jest godny polecenia. Idealnie jeśli lekarz dysponuje galerią zdjęć „przed” i „po” poprzednich pacjentek. To pozwoli ci uniknąć rozczarowań.

Przeczytaj również:

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!