Samochód dla rodziny – jak wybrać?
Samochód dla rodziny – jak wybrać?
Kupując samochód dla rodziny powinniśmy kierować się najpierw względami bezpieczeństwa oraz wszechstronnością wnętrza, dającą więcej możliwości załadunku w podróży. Kryteria doboru samochodu dla rodziny zmieniają się diametralnie, gdy na świat przychodzi dziecko. Na dalszy plan schodzą takie wartości jak oryginalność i przebojowość, a zastępują je te z rodziny bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności. Jednym słowem, auto dla rodziny kupować należy z głową, a mniej sercem.

Bezpieczeństwo w aucie rodzinnym

Każdy rodzic chce swojemu dziecku zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo. Jest zatem kilka aspektów, które trzeba przeanalizować przed podjęciem decyzji kupna danego auta. Po pierwsze upewnijmy się, że nasz potencjalny samochód dla rodziny zapewnia rodzicom możliwość solidnego i odpowiedniego przymocowania fotelika dziecięcego. Warto zapytać o to, czy auto dostosowane jest do montowania fotelików z bazą z zaczepami Isofix. Jest to nowoczesny system gwarantujący zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę montażu, gdzie baza siedziska zostaje w aucie na stałe, ułatwiając życie rodzicom. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest ilość poduszek powietrznych. Poza przednimi, nawet w autach klas niższych, coraz częściej montowane są te boczne i kurtynowe, chroniąc pasażerów podczas kolizji różnego rodzaju. Warto także przemyśleć wielkość auta. Teoretycznie, większe auto będzie bezpieczniejsze niż to mniejsze, a więc w grę wchodzą nie tylko auta kompaktowe, ale i kombi, (mini)vany czy suv-y. Zapytajmy sprzedawcę o ilość gwiazdek, jakie dany model otrzymał w najbardziej prestiżowych testach zderzeniowych Euro-NCAP, gdzie maksymalna nota to pięć.

Wygoda i przestronność samochodu rodzinnego

Jeśli chodzi o wygodę i przestronność, podejmując decyzję o kupnie auta, warto zapytać siebie nawzajem, czy planujemy kolejne pociechy czy nie, tak by nie trzeba było wymieniać auta już za rok czy dwa. Gdy w planach są kolejne dzieci, warto od razu zainwestować w większy pojazd, który zapewnia swojemu nabywcy nie tylko więcej miejsc siedzących, ale także większą przestrzeń bagażową, więcej schowków, a także szersze możliwości aranżacji wnętrza, dzięki - na przykład - wyjmowanym tylnim kanapom. Nawet podróż z tylko jednym dzieckiem to często konieczność spakowania wózka, kojca lub łóżeczka i wielu innych przyborów. Dlatego dobrze zwrócić uwagę na dodatkowe i przemyślane schowki nie tylko w desce rozdzielczej, ale i w podłodze, pod fotelami, w drzwiach a czasem w podsufitce. Z wyposażenia opcjonalnego wybierzmy coś, co umili podróż dzieciom, a więc radio, czy odtwarzacz DVD z ekranami w zagłówkach kierowcy i pasażera. Na koniec, dobrze pamiętać o ekonomiczności naszego przyszłego samochodu dla rodziny. Dziecko to skarbonka bez dna, dlatego niech nasze auto nie będzie zbyt dużym ciężarem dla kieszeni.

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!