3 metody jak uniknąć efektu jojo
3 metody jak uniknąć efektu jojo
Może się pojawić nawet do 5 lat po zakończeniu kluczowego etapu diety, niszczy wszystko, co wypracowałyśmy w trakcie odchudzania i przede wszystkim sprawia, że nie chce nam się do odchudzania wracać.
Co zrobić, by efekt jojo się nie pojawił?

1. Odpowiednia dieta
Dietami sprzyjającymi pojawieniu się efektu jojo są te najbardziej restrykcyjne lub te, najmniej podobne do sposobu odżywiania, który stosujemy na co dzień. Przykładowo dla miłośniczki słodyczy ze sporą nadwagą najbardziej niebezpieczna będzie dieta kopenhaska, która mocno ingeruje w jej tryb odżywiania. Po takiej diecie, nawet jeśli kobieta osiąga efekt zbliżony do idealnego, może być trudno ustrzec się przed dodatkowymi kilogramami, w ciągu kilkunastu miesięcy po zakończeniu diety.

2.Odfajkowane - zapomniane
To, że udało się osiągnąć upragnioną wagę nie może oznaczać końca pracy nad sobą. Odchudzanie to proces ciągły. Zaczyna się od decyzji o konieczności zrzucenia zbędnych kilogramów i nie kończy nigdy. Oczywiście możliwe są odstępstwa, ale kluczowa jest zmiana sposobu odżywiania. Na stałe! Prawdopodobieństwo pojawienia się efektu jojo jest wprost proporcjonalne do wielkości efektów odchudzania. Im więcej zrzucimy, tym bardziej narażone jesteśmy na efekt jojo. Dlatego niezwykle istotna wiara w sobie, czyli w to, że samo schudnięcie nie jest jeszcze docelowym efektem, bo efektem jest dopiero utrzymanie wagi.

3. Powrót starych przyzwyczajeń oznacza powrót do piękna?
Dieta – jeśli jest sporą zmianą w naszym życiu, oznacza zmiany w organizmie. Często zdarza się, że widać jej efekty nie tylko w obwodzie pasa, ale także w kondycji włosów, skóry i paznokci. Brak niektórych składników odżywczych, może spowodować, że mimo iż finalnie sylwetka się poprawia, znacznie pogarsza się ogólna kondycja organizmu. Niestety bywa i tak, że wyglądamy dobrze, ale czujemy się nie najlepiej, nawet mimo zrzucenia zbędnego balastu. To może być jeden z argumentów, dla których będzie nam tęskno do przyzwyczajeń i w końcu skusimy się na poszerzenie diety. Warto pamiętać, że poprawa kondycji organizmu odbywa się zwykle za sprawą odpowiednio ułożonego planu żywieniowego. Nie muszą to być ani duże porcje, ani specjalnie kaloryczne posiłki, bo chodzi o bilans poszczególnych składników

Przeczytaj także:.

 

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!