8 porad dzięki którym sam usuniesz proste usterki z własnego komputera
8 porad dzięki którym sam usuniesz proste usterki z własnego komputera
Czy wiesz, co zrobić, jeśli ekran zgaśnie? A co, jeśli nie możesz zamknąć aplikacji lub nie słychać żadnego dźwięku z głośników? Zawsze, gdy masz problem z komputerem, nie panikuj! Istnieje wiele podstawowych technik rozwiązywania problemów, których można użyć do rozwiązania takich problemów.

Skróć czas pracy fachowca od komputerów

Wiesz, jakiej tajemnicy dobrze strzegą technicy komputerowi? Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, przystępując do naprawy, jest sprawdzenie, czy oprogramowanie komputera jest zaktualizowane. Prawdopodobnie, tak jak większość z nas, używasz programu Microsoft Windows. Przed przyjściem fachowca można (i należy) zaktualizować oprogramowanie. Przy odrobinie szczęścia nie będzie już trzeba wzywać technika. Przyczyną problemów z nowymi urządzeniami współpracującymi z komputerem, takimi jak kamera, odtwarzacz MP3 czy drukarka, są na ogół przestarzałe sterowniki. Zaktualizowany program Windows pozwoli je bez trudu zainstalować. Pomyśl, jaką przyjemność sprawi ci odwołanie umówionej wizyty fachowca!

Aktualizacja programu

W celu aktualizacji programu Windows należy połączyć się z Internetem, otworzyć wyszukiwarkę, przejść do menu Narzędzia (u góry strony) i kliknąć na „Aktualizacja Windows”. Natychmiast otworzy się strona Microsoft, która sprawdzi, czy twój komputer wymaga lepszego oprogramowania. Jeśli tak, zastosuj się do wyświetlanych poleceń. Program Windows XP aktualizuje się automatycznie. Należy wejść do menu Start w lewym dolnym rogu monitora, kliknąć „Panel sterowania”, kliknąć na „Centrum zabezpieczeń”, a następnie na „Aktualizacje automatyczne”.

Wybierz komputer firmy Apple

 Komputery Apple są trochę droższe od zwykłych PC-tów. Tylko 2% ogólnej liczby komputerów stanowią komputery firmy Apple Macintosh, dlatego są stosunkowo bezpieczne. Niewiele wirusów je atakuje, i niewiele jest programów, które kradną dane na nich zgromadzone. Twórcy wirusów koncentrują się na najpopularniejszych komputerach. Przy kupnie nowego komputera warto pomyśleć o droższym, lecz bezpieczniejszym produkcie firmy Apple Macintosh.

Ponownie połącz się

Z Internetem Po przerwie w dostawie prądu lub naprawie komputera masz problemy z szerokopasmowym, szybkim dostępem do Internetu? Może to być wynikiem nieprawidłowej kolejności włączania się niektórych urządzeń. Zanim wezwiesz fachowca, spróbuj samodzielnie rozwiązać problem. Wyłącz komputer. Wyłącz lub odłącz od zasilania modem - urządzenie, które łączy komputer z kablem lub telefonem. Jeśli masz, wyłącz lub odłącz od zasilana ruter - urządzenie, które łączy domową sieć komputerową z modemem. Odczekaj przynajmniej

30 sekund i podłącz wszystko w następującej kolejności:

1.    modem - wyśle wiadomość

do operatora internetowego z prośbą o nowe połączenie;

2.    ruter - zleci modemowi połączenie się z Internetem;

3.    komputer.

W 9 na 10 przypadków takie postępowanie powinno zlikwidować problem z dostępem do Internetu. W przypadku, gdy nie odniesie ono skutku, przyczyna prawdopodobnie leży po stronie operatora internetowego, a nie twojego komputera.

Samodzielnie zwiększ prędkość działania komputera

 Wszystkie programy, które nabywca komputera otrzymuje w pakiecie, zabierają miejsce w pamięci urządzenia. Nieustannie, automatycznie aktualizują się one nawet, wtedy, gdy nie są używane. Producenci komputerów nie informują klientów, że już w momencie kupna nie działa on tak szybko jak powinien. Powodem są dodatkowe programy. Zwiększysz pojemność pamięci komputera i prędkość jego działania, jeśli usuniesz wszystkie nieużywane programy.

Usunięcie ikony z pulpitu ekranu nie jest jednoznaczne z usunięciem programu

  Należy go odinstalować. W przypadku komputerów z oprogramowaniem Windows XP wejdź w menu Start w dolnym lewym rogu ekranu.

Kliknij przycisk „Panel Sterowania”, a następnie kliknij zakładkę „Dodaj lub usuń programy”. Przejrzyj listę programów i usuń te, co do których masz pewność, że nie będą ci potrzebne. Podstawowa zasada techników komputerowych brzmi: nie wahaj się usunąć programów, które przez rok nie były uruchamiane.

Dbaj o baterię w laptopie

 Według sprzedawców komputerów brak zapasowej baterii do laptopa może narazić jego właściciela na nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje. Jeżeli nie jesteś w ciągłych podróżach, możesz spokojnie obejść się bez dodatkowego źródła energii. Już po niedługim czasie bateria może osiągać tylko 95% pierwotnej pojemności. Prawidłowe użytkowanie przedłuża jej żywotność. Najwłaściwsze jest ładowanie baterii dopiero po całkowitym jej wyczerpaniu. Pozostawianie laptopa podłączonego do gniazdka osłabia baterię. Przed dłuższą podróżą należy wyczerpać baterię (szybko można to osiągnąć, włączając odtwarzanie płyt DVD lub CD), a następnie naładować do pełna.

Unowocześnij swój komputer

 Producenci komputerów zarabiają krocie na strategii handlowej, która polega na przekonaniu klienta, że nowoczesny produkt już w niedługim czasie stanie się przestarzały. Pojawią się szybsze procesory, lepsze twarde dyski, pojemniejsza pamięć. Producenci komputerów uważają, że większości ich klientów nie przyjdzie nawet do głowy, by dłubać przy elektronicznym urządzeniu - bo to jednak nie to samo, co wymiana paska klinowego w odkurzaczu. Poza niemającymi

materialnej postaci programami komputerowymi, większość elementów, z których zbudowany jest komputer, pasuje do siebie jak elektroniczne klocki Lego. Zamiast wydawać pieniądze na nowy komputer, spróbuj raczej unowocześnić ten, który masz. Potrzebna jest większa pamięć? Dołóż dodatkową kość pamięci RAM. Nie kosztuje wiele. Chcesz nagrywać płyty DVD? Kup nagrywarkę do płyt i wsuń ją w jedno z pustych miejsc znajdujących się w obudowie komputera. Postępując w ten sposób, zachowasz starą klawiaturę, monitor i głośniki, którym jeszcze nic nie dolega i nie trzeba ich wymieniać.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!