Dlaczego warto być singielką? 10 powodów, dla których fajnie jest nie mieć faceta
Dlaczego warto być singielką? 10 powodów, dla których fajnie jest nie mieć faceta
Jesteś singielką i nie czujesz się z tym dobrze? Kochana, tak naprawdę to masz rajskie życie! Jeśli nie wierzysz, poznaj 10 powodów, dla których fajnie jest być singielką. I dobrze się zastanów, czy na pewno chciałabyś to zmienić. 15 lutego jest dzień singla – z tej okazji wszystkim wolnym dziewczynom składamy serdeczne życzenia!

Coraz więcej kobiet wybiera stan wolny. One już odkryły, dlaczego fajnie jest być singielką. Singielki niekiedy wywołują skrajne emocje. Część osób uważa, że to po prostu kobiety samotne, które tylko udają, że nie potrzebują partnera i na siłę to uzasadniają. Inni, zwłaszcza ci tkwiący w „szczęśliwych” związkach, twierdzą, że singielki to egoistki, które wybrały wygodę zamiast... No właśnie, zamiast czego? Tak naprawdę osoby od dawna będące w związkach skrycie zazdroszczą tym wolnym. Bo jest czego! Oto 10 powodów, dla których fajnie jest nie mieć faceta.

Powód 1: Masz więcej czasu na samorealizację, na swoje pasje i zainteresowania

Oczywiście kobiety w związkach też mogą udzielać się w wolontariacie, chodzić do teatru, galerii sztuki, na kurs fotografii, lekcje tenisa czy kurs nurkowania. Nie czarujmy się jednak – singielki mają na to zdecydowanie więcej czasu. Mogą poświęcać swojej pasji każde popołudnie i weekend. A w związku? Gdybyś tak robiła, twój wybranek prędko zacząłby marudzić, że nigdy cię nie ma i że on się czuje, jak gdyby był dla ciebie nieważny. I tak powoli zamieniłabyś galerię na oglądanie telewizji, sport na wspólne objadanie się, a ciekawe kursy na wysłuchiwanie jego nudnych monologów o polityce i gospodarce lub, co gorsza, przechwałek, jak to on sobie świetnie poradził z problemem nie do rozwiązania.

Przeczytaj: Planeta Singli 3 (2019) -Gdzie obejrzeć casły film?

Powód 2: Możesz jeździć na wakacje sama lub z koleżankami

O tym jakieś 90% zajętych dziewczyn może tylko pomarzyć. Nawet jeśli od czasu do czasu zdarza im się wypad z koleżankami, zwykle muszą go poprzedzić długimi negocjacjami, a nierzadko też potem znajdują się pod ostrzałem podejrzeń o niewierność. Na samotne wakacje natomiast mogą sobie pozwolić jedynie szczęśliwe partnerki facetów naprawdę wyjątkowo tolerancyjnych (lub takich, którzy tylko patrzą, jak pozbyć się swojej kobiety na parę dni, bo kochanka czeka...). A singielka? Jeździ dokąd chce i kiedy chce.

Powód 3: Kładziesz się spać wtedy, kiedy masz ochotę

Singielka może wracać do domu w środku nocy i to nie na paluszkach, słuchać muzyki do trzeciej nad ranem, pracować do późna, waląc w szaleńczym tempie w klawiaturę, czytać w łóżku książkę lub oglądać telewizję i nikt się nie czepia, że nie można spać. Co więcej, kobiety w związkach nierzadko muszą wysłuchiwać nie tylko takich narzekań, ale później również donośnego chrapania, gdy już próbują zasnąć.

Powód 4: Możesz flirtować do woli i zazdrosne będą najwyżej twoje koleżanki

Na imprezie możesz błyskawicznie otoczyć się wianuszkiem facetów, rozmawiać do woli z każdym, kto wydaje ci się interesujący i tańczyć z przystojniakami. Będąc z facetem nie miałabyś takich szans – nawet jeśli jest wyrozumiały, inni mężczyźni raczej nie zaczną cię gremialnie emablować, wiedząc, że przyszłaś z kimś innym.

Przeczytaj:  Jak przeżyć rozstanie?

Powód 5: Masz mnóstwo czasu dla przyjaciółek

Umawiasz się z nimi, kiedy chcesz i kiedy one mogą, nie musisz dostosowywać się do partnera, który być może w ten właśnie wieczór chciałby iść z tobą na imprezę do swoich nudnych znajomych. Kiedy siedzisz z koleżankami w knajpie, nikt nie wydzwania z pretensjami, że jeszcze cię nie ma. Nikt też nie patrzy z politowaniem, gdy już drugą godzinę rozmawiasz z którąś z nich przez telefon lub na czacie.

Powód 6: Jesteś niepodzielną władczynią pilota do telewizora

Możesz oglądać swój ulubiony serial albo komedię romantyczną i nie słuchać marudzenia, że na innym kanale leci „świetny” mecz trzeciej ligi niemieckiej. Co więcej, nikt nie wyjada ci wtedy popcornu lub chipsów.

Powód 7: Urządzasz mieszkanie tak, jak ci się podoba

Możesz pomalować ściany na szaleńczy kolor, powiesić sobie nad łóżkiem plakat George’a Clooneya, zastawić półkę pluszowymi maskotkami – co tylko chcesz.

Powód 8: Nie denerwujesz się, że on z kimś flirtuje, spóźnia się itp.

Związek to stały powód do stresu. A to facet nie wraca do późna, nie dzwoni i denerwujesz się, czy coś mu się nie stało, bo komórkę oczywiście zapomniał naładować. A to wkurza cię, że znów gapi się na biust koleżanki na imprezie, a to skracasz wizytę u kosmetyczki i pędzisz z językiem na brodzie do domu lub na spotkanie z nim, bo będzie miał pretensje, że znowu cię tak długo nie było, a on liczył na wspólną kolację. Singielki o takich problemach najwyżej słyszą z drugiej ręki.

Przeczytaj: Jak poradzić sobie z samotnością?

Powód 9: Gotujesz co chcesz, ile chcesz i kiedy chcesz

Oczywiście czasy, w których gotowanie było psim obowiązkiem kobiety, odeszły w niepamięć. Tym niemniej wiele kobiet po związaniu się z facetem zmienia zarówno menu, jak i częstotliwość przyrządzania posiłków. Bo zrobi sobie taka biedulka na przykład pyszną sałatkę, a po chwili zamiast niej, znajduje w lodówce tylko brudną miskę, gdyż on zeżarł wszystko na jednym posiedzeniu. Zatem nawet jeśli taka dziewczyna nie myśli o partnerze, tylko sama chce jeść porządnie i smacznie, musi zajmować się kuchnią częściej i przyrządzać większe posiłki. Albo zamykać lodówkę na kłódkę i stale pilnować klucza.

Powód 10: Jesteś panią swojego czasu

Nie musisz z nikim uzgadniać, co będziecie robić w weekend, na jaki film pójdziecie do kina, ani z żalem myśleć, że zamiast spotkać się z jego bratem i jego irytującą dziewczyną, wolałabyś pójść na zakupy. Możesz też zaplanować sobie, że w sobotę pójdziesz na imprezę, a potem w ostatniej chwili zmienić plany i zostać na kanapie z ciekawą książką. I nikomu się z tego nie tłumaczyć. Tylko singielka może sobie pozwolić na taki luksus!

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!