Jak rozpoznać chorobliwego zazdrośnika?
Jak rozpoznać chorobliwego zazdrośnika?
Jeśli porównasz historie kobiet, które miały chorobliwie zazdrosnych partnerów, wszystkie zgodnie używają określenia „piekło”. „Na początku mi to imponowało. Rozumiałam to jako zainteresowanie swoją osobą. Potem jednak to się zmieniło i nie przesadzę, kiedy powiem, że to piekło. Wszystkie te połączenia telefoniczne, przesłuchania gdzie byłam, z kim, dlaczego, te żenujące codzienne oczekiwanie przed pracą, histeryczne sceny jak wychodzę z windy z kolegą.”

Żadna z nas nie chciałaby tego przeżyć, ale fenyloetyloaminy, zwane potocznie miłością na jakiś czas nas zaślepiają, dlatego na początku nie widzimy wad partnera.
Oto sześć podstawowych cech charakterystycznych chorobliwego zazdrośnika, które pomogą rozpoznać go już na początku.

1. Nie mogę oddychać! Zazdrośnik już na pierwszym spotkaniu chce cię mieć tylko dla siebie. Nie ruszy się od ciebie ani na krok. Jeśli pójdziesz do toalety, on będzie miał tysiąc powodów, aby iść z tobą. Chorobliwy zazdrośnik nie pozwoli ci oddychać od momentu, kiedy pokażesz mu, że ci na nim zależy.
2. Przejawy miłości. Przejawy miłości są u niego częstokroć ważniejsze między ludźmi niż prywatnie. Trzyma cię za rękę albo za kark, nawet wtedy kiedy kilkakrotnie zwracałaś mu uwagę, że boli cię szyja. Obejmuje cię zawsze wtedy, kiedy obok przejdzie jakiś sympatyczny mężczyzna. Ten zazdrośnik umyślnie sygnalizuje innym samcom, że jesteście jego zdobyczą.
3. Telefon dzwoni i dzwoni ... Spotkaliście się w poprzedni weekend, wczoraj mieliście pierwszą randkę i od tej chwili przychodzą smsy z tekstem jak mu cię brakuje, jak cieszy się na kolejne spotkanie, jaki jest szczęśliwy. Piętnaście rozmów telefonicznych dziennie, koleżanki pękają z zazdrości? „On szaleje za tobą! " I nie są dalekie od prawdy. Chorobliwa zazdrość jest  zaburzeniem psychicznym, które zazwyczaj stopniowo się pogarsza.

Przeczytaj również Jak walczyć z chorobliwą zazdrością?

4. Mistrz flirtu. Chorobliwy zazdrośnik posiada najczęściej dar mowy. Garść komplementów ... i rybka jest w sieci. Nie daj się złowić na puste gadki, lepiej staraj się go sprawdzić podczas pierwszej rozmowy. Rozpocznij pikantny temat i rozwijaj go. Zobacz jak się będzie zachowywał przy pytaniu „Co myślisz o trójkącie - dwóch mężczyzn i jedna kobieta”. Jeśli zauważysz, że zaczyna dziać się z nim coś złego, pożegnaj się z nim. Trzeba jednak uważać, aby pytania nie były zbyt pikantne, bo możesz odstraszyć nawet normalnego mężczyznę.
5. Egoista. Zazdrość w słownikach psychologicznych opisywana jest jako stan wywołany ekstremalnym egoizmem w stosunku do bliskiej, kochanej osoby. Zazdrośnik chciałby mieć cię tylko dla siebie. Zamknąłby cię w złotej klatce, finansowo zabezpieczył, ale tyllko na jego warunkach, zakazałby wszelkich kontaktów towarzyskich.
6. Wyobraźnia pracuje. Fantazji mu nie brakuje. Jest pełen pomysłów jak i gdzie zdradzasz go z innym. Nic nie zmienia faktu, że nie jest to logiczne, te typ tak po prostu ma.

Psychotest: Test na zazdrość, czyli czy jesteś zazdrośnicą?
 
Jeżeli jesteś w związku z chorobliwym zazdrośnikiem – uciekaj natychmiast! To się dobrze nie skończy. Nie odkładaj tego na jutro, nie wmawiaj sobie, że to się zmieni, że będzie dobrze. Chorobliwy zazdrośnik musi się leczyć, uczestniczyć w regularnych psychoterapiach, a rzadko który uświadamia sobie, że jest chory. Jeżeli zostaniesz w takim związku, jego ekscesy będą coraz gorsze. Uderzył cię? Jutro może kopać, a pojutrze może ci coś złamać. Im dłużej będziesz zwlekać, tym większą będzie miał nad tobą kontrolę.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!