Jakie są zalety związku z młodszym partnerem? Kuguarzyce
Jakie są zalety związku z młodszym partnerem? Kuguarzyce
Wszyscy przyzwyczailiśmy się do widoku starszego mężczyzny idącego za rękę z młodziutką kobietą. Coraz rzadziej pojawiają się już oburzone miny, potępiające spojrzenia czy ironiczne pytania – "a to nie jest przypadkiem tatuś z córeczką"? Czy jednak, jako społeczeństwo, jesteśmy aż tak tolerancyjni wobec kobiet spacerujących z dużo młodszym partnerem?

Gwiazdy wolą młodszych

Amerykanie zdają się być już oswojeni z takim układem, w końcu takie sławy jak Madonna, Demi Moore czy Jennifer Lopez już dawno wprowadziły swoich młodszych partnerów na salony. W Polsce modę tę zapoczątkowała Małgorzata Foremniak, pokazując się publicznie z młodszym o 16 lat tancerzem Rafałem Maserakiem. W jej ślady poszły: Małgorzata Kożuchowska, Reni Jusis, Kayah czy Sylwa Gliwa. Ta ostatnio przyznaje, ze z młodszym o 12 lat partnerem, który niedawno zdał maturę, czyje się szczęśliwa, bezpieczna i spokojna, jak nigdy dotąd. Psycholog Ewa Wojtyna zaznacza jednak, że taki związek wymaga większej dojrzałości, szczególnie ze strony mężczyzny.

Przeczytaj: Związek z wampirem energetycznym

Kuguarzyce

Kuguarzyce, czyli kobiety po czterdziestce, wiążące się z młodszymi partnerami przyznają, że pełen energii i wigoru mężczyzna jest idealnym dopełnieniem „kobiety po przejściach”. Wielu seksuologów zwraca również uwagę na to, że pomiędzy taką parą dochodzi do idealnego dopasowania potrzeb seksualnych. Mężczyzna, szczyt swoich możliwości seksualnych, a także maksimum libido osiąga dosyć wcześnie, bo w wieku 18 – 20 lat. Inaczej jest z kobietami, u których ta granica przesuwa się, a największy apetyt na seks mają pomiędzy 30 -35 rokiem życia. W tym okresie życia to właśnie panie stają się świadome swojej kobiecości, wiedzą co sprawia im przyjemność,  mają również bogaty repertuar technik seksualnych. Jak przyznaje Pepper Shwartz, socjolog z Uniwersytetu w Waszyngtonie  -  dla mężczyzn atrakcyjne są kobiety, które wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi i są seksualnie wyzwolone.

Przeczytaj: Jak zakończyć związek?

Wymiana doświadczeń

W takich związkach partnerzy mogą się od siebie wiele nauczyć. Dzięki młodemu mężczyźnie, kobieta staje się bardziej energiczna i śmiała, z coraz większą łatwością się odpręża, ciesząc się swobodą i beztroską. Słowem – chwyta chwilę. Kontakt z przedstawicielem młodszego pokolenia pozwala na złapanie dystansu i spojrzenie na sprawy z trochę innej perspektywy. Doświadczona partnerka może służyć zawsze radą, jak najlepiej ułożyć sobie życie zawodowe i na co trzeba uważać w miejscu pracy, by ustrzec się kłopotów. No i jeszcze jedna ważna rzecz – młodszy partner bardzo szybko znajdzie wspólny język z dziećmi swojej partnerki, gdyż dzieli ich mniejsza różnica wieku.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!