Test psychologiczny na potrzebę mówienia, czyli test na gadulstwo
Test psychologiczny  na potrzebę mówienia, czyli test na gadulstwo
Jak oceniasz własną potrzebę mówienia? Jest raczej wysoka czy niska? Czy odpowiada najnowszym wynikom badań? Przy podanych poniżej pytaniach zaznacz odpowiedź, która najlepiej cię charakteryzuje, a wkrótce się dowiesz.

Wraz z partnerem wybraliście się na wyprawę w góry. Po czterech godzinach wspinaczki docieracie na szczyt. Co robisz?

Masz zamiłowanie do origami i wykonujesz akurat bardzo skomplikowaną figurkę, kiedy wchodzi twój partner i chce ci coś powiedzieć. Jak reagujesz?

Uważasz, że łowienie ryb jest...

Jak się zachowujesz, rozwiązując trudne zadanie matematyczne?

Czy byłoby ci nieprzyjemnie, gdyby podczas spotkania z grupą ludzi następowały długie przerwy w rozmowie?

Twój szef proponuje ci nowy zakres obowiązków. Prosisz go o godzinę do namysłu i...

Kiedy oglądasz w telewizji ciekawy film...

Co, twoim zdaniem, jest celem rozmowy?

Jeśli coś cię dręczy...

Znajdujesz się z partnerem w swojej ulubionej włoskiej restauracji. Większa część wieczoru mija w milczeniu. Co o tym sądzisz?

Test psychologiczny na potrzebę mówienia, czyli test na gadulstwo

  1. You got: TYP A

    Najwyraźniej jesteś kobietą, gdyż masz wielką lub nawet bardzo wielką potrzebę mówienia. Często zdarza się, że nawet pod koniec pełnego wrażeń dnia pozostaje ci jeszcze sporo z dziennej porcji sygnałów ko­munikacyjnych, tak że nadal masz dużo do powiedzenia. To wspania­le, o ile twojemu partnerowi to odpowiada. Jeśli nie, nie oczekuj od niego zbyt wiele, gdyż tylko go rozgniewasz. Kiedy zaczniesz wylewać z siebie wszystkie nie wypowiedziane jeszcze tego dnia słowa, on bę­dzie się zastanawiał, kiedy wreszcie umilkniesz i zostawisz go w spoko­ju. Ma wówczas wrażenie, że lada chwila zagadasz go na śmierć! .Jedy­ne, czego pragnę, to odrobina ciszy i spokoju”, myśli sobie. Powinnaś okazać mu odrobinę zrozumienia. On jest myśliwym, pamiętasz? Przez cały dzień polował na zwierzynę, a teraz pragnie tylko spokojnie wpa­trywać się w ogień. Nie oznacza to, że już się tobą nie interesuje albo że coś jest między wami nie w porządku.

  2. You got: TYP B

    Jesteś albo kobietą o obniżonej potrzebie mówienia, albo mężczyzną, który bardziej lubi rozmawiać niż przeciętni przedstawiciele rodzaju męskiego. Twoja potrzeba mówienia zależy od przebiegu dnia i tego, co się wokół ciebie dzieje. Może znacznie się zmieniać w różne dni. Jeśli potrafisz wytłumaczyć to partnerowi, a on lub ona umie sobie z tym radzić, może to być korzystne dla waszego związku. Jednak, ogólnie rzecz biorąc, wygląda to następująco: W związku partnerzy powinni rozmawiać ze sobą o swoich odmien­nych sposobach komunikowania się. Mężczyźni muszą zrozumieć, że kiedy kobieta mówi, nic oczekuje od nich rozwiązań ani nie zamierza doprowadzić ich do szału szczegółową relacją o swoich planach na bie­żący dzień. Kobiety z kolei muszą zrozumieć, że kiedy mężczyzna się nic odzywa, to nie oznacza, że dzieje się coś złego.

  3. You got: TYP C

    Najwyraźniej jesteś mężczyzną, gdyż twoja potrzeba mówienia jest ni­ska lub bardzo niska. Nie masz ochoty rozmawiać o wszystkim i wszyst­kich oraz cenisz sobie chwile ciszy i spokoju, kiedy możesz się oddać własnym myślom. Byłoby wspaniale, gdyby twoja partnerka miała ta­kie same upodobania, ale kobiety zazwyczaj lubią rozmawiać (często i dużo!). Leży to w ich naturze, toteż nic możesz mieć jej tego za złe. Mózg kobiety jest zaprogramowany do korzystania z mowy jako głów­nego środka wyrazu i stanowi to jedną z jej mocnych stron. Celem kobiecego mówienia jest mówienie - ni mniej, ni więcej. Dla mężczyzny to dobra wiadomość - przez większość czasu nie musisz odpowiadać, tylko po prostu słuchać. Kiedy kobieta się wyga­da, czuje ulgę i jest zadowolona. Na dodatek uzna cię za wspaniałego słuchacza, więc prawdopodobnie czeka cię miła noc. Zatem uzbrój się w cierpliwość i ciesz się tą myślą.

Komentarze

https://minds.pl/public/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!