Mój syn, który idzie w tym roku do zerówki, jest leworęczny. Czy istnieją jakieś przybory piśmiennicze stworzone specjalnie dla leworęcznych?
Mój syn, który idzie w tym roku do zerówki, jest leworęczny. Czy istnieją jakieś przybory piśmiennicze stworzone specjalnie dla leworęcznych?
Dostępne są specjalne zeszyty dla uczniów leworęcznych mają one ukośną liniaturę, co ułatwia naukę pisania. Można też kupić nożyczki, linijki (z miarką biegnącą od prawej do lewej strony), temperówki, skoroszyty.

Naukę pisania najlepiej zacząć od posługiwania się ołówkiem, a dopiero potem dać dziecku pióro. Ołówek jest dobry m.in. dlatego, że pisze się nim zawsze, bez względu na kąt przyłożenia czy siłę nacisku. Dziecko powinno nauczyć się prawidłowego trzymania przyborów do pisania - nie w garści, lecz w trzech palcach: pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, palec środkowy stanowi oparcie. Dawniej przy nauce pisania zabraniano obracać zeszyt, teraz dziecko może zeszyt lub kartkę ułożyć nawet pionowo (pozwala mu to widzieć, co napisało lub narysowało, bez rozmazywania własnego dzieła). Leworęczne dziecko powinno umieścić kartkę w pewnej odległości od brzegu stołu (aby zmieściło się przedramię), nieco na lewo od osi swojego ciała. Nie wyginając się nienaturalnie, dziecko nie nabawi się wad postawy, np. skoliozy

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!