Psycholodzy uważają, że wybór książki świadczy dość wyraźnie o zainteresowaniach człowieka i jego charakterze. Aby się o tym przekonać, zapraszamy do udziału w naszej zabawie.

Zostajesz samotnie w domu. Zamierzasz zagłębić się w interesującą lekturzę. Jaką książkę wybierzesz najchętniej?

Zostajesz samotnie w domu. Zamierzasz zagłębić się w interesującą lekturzę. Jaką książkę wybierzesz najchętniej?

Test charakteru na podstawie czytanych książek

 1. You got: Masz charakter, którego jednoznacznie określić się nie da.

   Nie zawsze umiesz pogodzić się z życiem, otoczeniem i... samym sobą. Twoje zdolności i zainteresowania wykazują u Ciebie skłonności filozoficzne. Z kolei strona praktyczna jest co najmniej dziwna. W niektórych dziedzinach wykazujesz nawet znaczną zaradność, zaś w innych absolutne oderwanie od życia i brak instynktu samozachowawczego.

 2. You got: Na życie patrzysz realnie.

  Twoje przedsięwzięcia są zawsze dokładnie zaplanowane. Element improwizacji redukujesz do minimum. Lubisz korzystać z doświadczeń własnych lub cudzych. Potrafisz narzucić sobie dyscyplinę i w niej wytrwać. Na pierwszym miejscu stawiasz obowiązek. Twoje nastawienie do nowości jest dość zachowawcze. Zaufania nabierasz powoli.

 3. You got: Odznaczasz się jasnością celów i dużymi zdolnościami praktycznymi.

  W życie wchodzisz odważnie. Nie przywiązujesz nadmiernej wagi do form towarzyskich ani swojego wyglądu. W Twoim życiu dużą rolę odgrywają uczucia, kochasz namiętnie, ale nietrwale. Mimo ambitnych planów jesteś osobą zbyt niecierpliwą, aby wytrwać w większości swoich postanowień.

 4. You got: Wrażliwość, uczuciowość, a nawet nadmiar sentymentalizmu naraża Cię często na niezrozumienie i konflikty.

  Lękasz się życia, cofasz przed podjęciem trudnych decyzji, unikasz brutalnych stron codzienności. Bardzo często uciekasz w marzenia. Imponuje Ci towarzystwo ludzi śmiałych, odważnych, nawet gdy są zbyt obcesowi w stosunku do Ciebie. Ich siła dodaje Ci pewności siebie.

 5. You got: Cenisz rzeczy solidne.

  Jesteś osobą odpowiedzialną i rzetelnie wykonującą swoje obowiązki. Zawsze walczysz o prawdę, nawet jeśli narażasz się otoczeniu. W sprawach sercowych łakniesz uczucia oraz szukasz u partnera schronienia i opieki. Twoje wyobrażenia o wielkiej miłości rozjaśniają szarą codzienność. Niejednokrotnie stwarzają Ci iluzję lepszego jutra, czegoś nieoczekiwanego i wzniosłego.

 6. You got: Masz żywą wyobraźnię.

  Cechuje Cię odwaga, przedsiębiorczość i inicjatywa. Lubisz zmieniać otoczenie, a także... przyjaciół. Jesteś osobą zaradną, praktyczną i masz zdolności manualne. Często towarzystwo swoje lub zwierząt wolisz bardziej od ludzi. Swoje przedsięwzięcia starasz się tak realizować, aby nie odbywały się one kosztem innych osób.

 7. You got: Posiadasz skłonności do ironii i sceptycyzmu.

  Te cechy są widoczne w Twoim sposobie bycia. Odznaczasz się przy tym dużą i twórczą inteligencją. Trudno jest Ci spotkać osoby, które spełniałyby Twoje oczekiwania i ambicje. W znacznym stopniu to Twoja wina, gdyż przyjaciele, mimo że są przekonani, iż w potrzebie mogą na Ciebie liczyć, to na co dzień nie są pewni, kiedy mówisz poważnie, a kiedy ironizujesz.

 8. You got: Jesteś co prawda domorosłym, ale niezłym psychologiem.

  Znasz się na ludziach i potrafisz właściwie rozpoznać ich intencje. Lubisz przyrodę, zwierzęta i przygodę. W życiu uczuciowym bywasz narażony na rozczarowania. Duży wpływ na Twój sposób myślenia i zachowania ma wyobraźnia. To, co inni ogarniają umysłem na małej powierzchni, Ty rozgrywasz batalistyczne sceny w powietrznych, nieograniczonych przestrzeniach. Twoja głowa głowa buja co prawda w obłokach, ale nogami stoisz mocno na ziemi.

 9. You got: Jesteś jednostką wybitną, lecz zbyt dyktatorską.

   Roznosi Cię często energia życiowa. Nawet podświadomie dążysz do tego, aby zdobyć liczącą się pozycję. Masz dużą intuicję i dobierasz sobie takich przyjaciół, którzy mogą być pomocni w realizacji Twoich planów. Nierzadko przejawiasz upór i zarozumiałość. Oddanych Ci osób nie masz przez to zbyt wiele.

 10. You got: Uważasz się na ogół za osobę szczęśliwą.

  Cechuje Cię twórczy umysł i życiowy optymizm. Wierzysz w ludzi i w siebie. Lubisz żyć w beztrosce. Chętnie powiększasz zasób wiedzy, ale tylko powierzchownie. Zgłębianie istoty rzeczy jest dla Ciebie zbyt uciążliwe. Można z Tobą wesoło współżyć, jednak zbudować coś trwałego jest nader trudno.

Twoja Ocena