Test umiejętność podejmowania decyzji
Test umiejętność podejmowania decyzji
Wyniki poniższego testu pomogą ci określić poziom twojego zdecydowania, a co za tym idzie - ocenić twoje szanse na powodzenie twoich mniejszych i większych życiowych planów.

Otrzymałaś dwie interesujące oferty pracy. Za­stanawiając się nad tym, którą wybrać:

Otrzymałaś dwie interesujące oferty pracy. Za­stanawiając się nad tym, którą wybrać:

Przed tobą bardzo ważna decyzja, od której zależy twoje życie w ciągu najbliższych kilku lat - masz przykładowo propozycję wyjazdu za gra­nicę bądź zmianę miejsca zamieszkania.

Kiedy przysłowiowa klamka zapadła, a na pro- >ozycję odpowiedziałaś: tak:

W momencie, kiedy okazuje się, że popełniłaś powrażny błąd:

W razie jakiegoś życiowego niepowodzenia:

Twoje plany na życie:

Uważasz, żc ślub kościelny, który w zamiarze łączy ze sobą dwoje ludzi na całe życie jest:

W sytuacji, kiedy przyjaciel namawia cię do wzięcia udziału w dość ryzykownym przedsię­wzięciu, które jednakowoż może przynieść nie­bagatelne zyski:

Okazywanie emocji, zarówno tych pozytyw­nych, jak i negatywnych:

Możesz powiedzieć o sobie, że z natury je­steś:

Większość celów, jakie do tej pory stawiałaś przed sobą:

Test umiejętność podejmowania decyzji

  1. You got: Jesteś osobą odważną i podejmowanie de­cyzji przychodzi ci z łatwością.

    Stając przed wybo­rem, nie zastanawiasz się zbyt długo. Czasem zda­rza się, że twoje postanowienia są zbyt pochopne, niemniej jednak posiadasz tę niewątpliwą zaletę, że nie wracasz do tego, co się już stało, nie plączesz nad rozlanym mlekiem. Z reguły nie obwiniasz się za popełnione błędy - niestety, raczej trudno jest ci się do nich przyznać. Sprawdzałabyś się świetnie na stanowiskach kierowniczych, gdybyś tylko bardziej brała pod uwagę odmienność opinii innych. Oczy­wiście musiałabyś też zwolnić nieco tempo: dopó­ki sama ponosisz odpowiedzialność za nieprzemy­ślane nieraz decyzje, nie krzywdzisz nikogo, chyba, że samą siebie. Zanim podejmiesz kolejne szalone ryzyko, zastanów się chociażby przez chwilę: czy aby na pewno warto? Jeśli tak - do dzieła!

  2. You got: Należysz do osób rozważnych, za co jesteś szczególnie ceniona wśród przyjaciół.

    Daleka od nieprzemyślanych decyzji, potrafisz zręcznie wy­brnąć z wielu trudnych sytuacji. Przed podjęciem ważnego postanowienia robisz listę plusów i mi­nusów, aby wybrać to, co najlepsze. Kiedy klamka zapada, rzadko zdarza się, że przyjmujesz odwrót. Nie boisz się krytyki, do popełnionego błędu na ogol przyznajesz się otwarcie, ponieważ wiesz, że omylność jest rzeczą ludzką. Tak trzymaj!

  3. You got: Trudno powiedzieć, że należysz do osób zdecydowanych.

    Zanim podejmiesz jakieś posta­nowienie, chcesz znać opinię innych o danej spra­wie. Pytasz co najmniej trzech przyjaciółek, czy warto ufarbować włosy. Często robisz listy plusów i minusów zamierzonego przedsięwzięcia, ale na­wet wtedy nie jesteś do końca pewna, czy dobrze robisz. Myślisz: co by było, gdybym wybrała opcję A, a może lepiej zostać przy B, albo wrócić do A... ? I tak w kółko. Dlaczego boisz się ryzyka? Porażki są rzeczą naturalną i często kolejnym etapem w drodze do sukcesu. Pozbądź się zahamowań, nie obawiaj się aż tak bardzo, że coś tam może się nie udać. Musisz spróbować być bardziej zdecydowaną, ponieważ istnieje także obawa, że inni zechcą wykorzystać twoje niezdecydowanie - nie pozwól sobą manipulować!

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!