Wilgotne miejsca (2013) - Cały Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
Wilgotne miejsca (2013)  - Cały Online •Gdzie obejrzeć za darmo • Recenzja
"Wilgotne miejsca" to interesująca historia nastoletniej Helen (rewelacyjnie zagranej przez Carlę Juri), dziewczyny, która nie za bardzo dba o higienę swego ciała, na przekór matce, która na punkcie czystości miała absolutnego bzika. Helen nie brzydzi się niczym co jest związane z jej fizjologią. Fascynują ją zapachy, wydzieliny i płyny. Nie myje się za często, bieliznę wymienia również rzadko, wszystko po to by swym naturalnym zapachem przyciągnąć mężczyzn.

Obsada Filmu: Wilgotne miejsca (2013)

  • reżyseria: David Wnendt
  • scenariusz: Claus Falkenberg, David Wnendt
  • aktorzy: Carla Juri, Christoph Letkowski, Marlen Kruse, Meret Becker, Axel Milberg, Peri Baumeister, Edgar Selge, Clara Wunsch
  • muzyka: Enis Rotthoff
  • zdjęcia: Jakub Bejnarowicz
  • montaż: Andreas Wodraschke

na podstawie: powieści Charlotte Roche

Recenzja Filmu: Wilgotne miejsca (2013)

Niezwykle pozytywne zaskoczenie.  Jeden z najbardziej bezkompromisowych, bezpośrednich i odważnych filmów, jakie w ostatnich latach odwiedziły nasze kina.  Historia oparta na skandalizującej książce Charlotte Roche, która wywoływać może sporo kontrowersji, choć moim zdaniem nie jest aż tak bardzo szokująca jak o niej pisano.  Najbardziej niezwykłe w tym filmie jest bowiem to, że choć momentami jest naprawdę obrzydliwy, niesamowicie fizjologiczny, to został podany w tak ładnej, przystępnej, przyjemnej formie, że nawet oglądanie przeróżnych cielesnych wydzielin, jakimi fascynuje się główna bohaterka, nie jest nieprzyjemne, czy odpychające.  Wręcz przeciwnie, sceny z nimi związane są tymi najzabawniejszymi.

"Wilgotne miejsca" to interesująca historia nastoletniej Helen (rewelacyjnie zagranej przez Carlę Juri), dziewczyny, która nie za bardzo dba o higienę swego ciała, na przekór matce, która na punkcie czystości miała absolutnego bzika.  Helen nie brzydzi się niczym co jest związane z jej fizjologią.  Fascynują ją zapachy, wydzieliny i płyny.  Nie myje się za często, bieliznę wymienia również rzadko, wszystko po to by swym naturalnym zapachem przyciągnąć mężczyzn.  W końcu wszyscy jesteśmy w pewnym sensie przecież tylko zwierzętami, którymi rządzą pierwotne instynkty.  Helen robi tampony swej własnej roboty (które mają jeden minus w postaci braku nitki), by amerykańskie korporacje nie mogły na niej zarabiać, goli się szybko i niedbale i ma hemoroidy, o których nie wstydzi się mówić.  Właśnie one pewnego dnia zaprowadzą Helen prosto do szpitala, w którym przejdzie operację, po której przez kilka dni będzie musiała zostać na obserwacji.  Ten czas upłynie jej na poznawaniu sanitariusza Robina i wspominaniu niezbyt szczęśliwego (oględnie powiedziawszy) dzieciństwa.

Choć pierwsze minuty tej produkcji (a właściwie prawie całe dwa pierwsze akty) tego nie zapowiadają, w tej bardzo cielesnej, fizycznej opowieści kryje się naprawdę mądra, poruszająca, gorzko-słodka obserwacja.  Historia mówiąca o trudnym dojrzewaniu i dochodzeniu do porządku z pewnymi wydarzeniami ze swojej przeszłości.  Opowieść o akceptacji rzeczywistości i tego co minęło, jakkolwiek nieszczęśliwe by to nie było.  O wybaczaniu, i o tym, że czasem jedynym wyjściem jest poddanie się, akceptacja tego co jest, bo na pewne sprawy nie ma się wpływu.  Całość podana została w bardzo ładnej formie, z doświetlonymi zdjęciami, odpowiednio pulsującą muzyką.  Składa się z krótkich wątków, epizodów, połączonych sprawnym, dynamicznym montażem.  Nie brakuje tu ciekawych ustawień kamery, która często zagląda w miejsca zwykle niedostępne, czy dwuznacznych ujęć, jak chociażby już pierwsze w całym filmie - dowcipne i bawiące się oczekiwaniami widza.  A do tego dochodzą jeszcze dynamiczne sekwencje zabawnie komentowane muzycznym tłem (historia o pizzy).  I tak otrzymujemy niebanalny, wyróżniający się obraz.  Odświeżający kawałek kina.

Ocena filmu: 5/10

Gdzie obejrzeć film: Wilgotne miejsca (2013)

Film dostępny tylko za pośrednictwem płatnych platform VOD

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!