Organizacja wesela lista spraw - najważniejsze punkty ślubnych przygotowań
Organizacja wesela lista spraw - najważniejsze punkty ślubnych przygotowań
Ślub, to uroczystość pełna wzruszeń i radości dla Was, i dla Waszych najbliższych. Poniżej w małym skrócie opisane zostały najważniejsze punkty ślubnych przygotowań, o których powinniście pamiętać organizując tą wspaniałą uroczystość.

Formalności
Przy organizacji ślubu najważniejsze są formalności
. Bez nich nie będzie możliwe zawarcie przez Was związku małżeńskiego. W zależności od tego jaki ślub będziecie zawierać – cywilny czy konkordatowy – trochę inaczej trzeba się zabrać do ich  załatwiania. 

Dekoracje

Będąc dalej w temacie kościoła/USC powinniście zastanowić się nad dekoracjami. Kwestie te zawsze warto omówić wcześniej - czy to z osobami pracującymi w Urzędzie, czy też w przypadku kościoła – z siostrą, kościelnym, księdzem, a nieraz samym Proboszczem.

Zarówno w USC, jak i w kościele bukiety na stole urzędnika lub pod ołtarzem w kościele zazwyczaj są. Gdybyście chcieli zrobić coś we własnej gestii zdecydowanie łatwiej jest w kościele, ponieważ ślub cywilny to krótka uroczystość, po której zaraz jest następna. Niechętnie więc godzą się w USC na jakiekolwiek pomysły Par Młodych, co do próby dekorowania sali. Pamiętajcie, że nie obowiązuje Was rejonizacja – jeśli więc urząd blisko miejsca zamieszkania wydaje Wam się chłodny i biurokratyczny poszukajcie takiego USC, który spełni Wasze oczekiwania.

W kwestii dekoracji kościoła warto żebyście wiedzieli, że nie wolno zostawiać tego na ostatnią chwilę. Gdy już macie swoją wizję na udekorowanie tego miejsca zgłoście się do florystki lub dekoratorów. Zadadzą Wam oni zapewne mnóstwo pytań potrzebnych im do sprawnego zorganizowania dekoracji. A odpowiedzi na te pytania uzyskacie w kościele. Może się też właśnie wtedy okazać, że dany kościół nie zgodzi się na pewne elementy dekoracyjne (np. płatki kwiatów rozsypane wzdłuż alejki) lub też okaże się, że w tej parafii dekoracje zawsze wykonują siostry i nie macie możliwości wprowadzenia firmy zewnętrznej.

Pamiętajcie też, że istnieje możliwość robienia dekoracji na kilka ślubów tego samego  dnia. Pozwoli to Wam  (oraz innym Parom) na zaoszczędzenie kosztów. 

Oprawa muzyczna ślubu

Kolejny temat to oprawa muzyczna ślubu. Tu już niezależnie czy ślub cywilny czy kościelny nie ma z tym większych problemów. W większości USC są obecni muzycy, którzy podejdą do Was przed samym ślubem i zapytają czy zechcecie skorzystać z ich usług. Możecie również zamówić sobie kogoś we własnym zakresie. 
To samo tyczy się kościoła. Oprócz organisty mszę może uatrakcyjnić występ skrzypiec, trąbki, harfy czy chóru. Wszystko zależy od Waszych upodobań. W kościele oczywiście, tak jak i w przypadku dekoracji, warto wcześniej poruszyć kwestie oprawy muzycznej.

Foto, video
Ten Dzień, choć zaplanowany w każdym szczególe przemknie Wam niczym ulotny sen. Wtedy pozostają tylko wspomnienia. A te – ponieważ też ulotne – warto zatrzymać na dłużej. Mowa tu oczywiście o ekipie foto i video. Dzięki nim będziecie mogli wracać do tej pięknej Uroczystości wciąż od nowa. Zadbajcie więc o to by chwile, które przez nich zostaną zapisane miały odpowiednią jakość. Warto napomknąć o tym, że w wielu parafiach ksiądz prosi od ekipy foto-video o zaświadczenia uprawniające ich do pracy podczas mszy. Zawczasu dowiedźcie się więc czy w Waszym kościele tego wymagają oraz czy usługodawcy przez Was wynajęci dysponują takim zaświadczeniem. 

Auto
Na  uroczystość musicie się dostać jakimś środkiem transportu. Zastanawiacie się pewnie czym jechać do ślubu? Wybór jest bardzo duży a zawęzić go trzeba do 4 propozycji – dorożka/bryczka; auta nowoczesne osobowe; auta retro; limuzyny.
Być może wyznacznikiem będzie cena. Widełki cenowe można określić w dwóch ramach – do 1000 zł auta nowoczesne i powyżej 1000 zł do nawet 3000 zł pozostałe
.
Gdy już zawęzicie swoje poszukiwania pozostaje jeszcze wybór konkretnego auta i koloru. Jakie auto – decyzja bardzo indywidualna aczkolwiek podyktowana powinna być kilkoma wskazówkami. A kolor? Czasami całe wesele utrzymane jest w konkretnej kolorystyce/konwencji warto wtedy byście wybrali auto tworzące spójną całość z innymi elementami.

Stroje

Ślub to także przygotowanie Waszych strojów. Możliwości jest wiele, a dobór stroju ślubnego to sprawa bardzo indywidualna. W przypadku sukni ślubnej warto zacząć poszukiwania dużo wcześniej ponieważ samo zakupienie sukni i wpłata zaliczki w niektórych salonach może być wymagana na 9 do 6 miesięcy przed datą ślubu.

Przeczytaj również:

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!