Kiedy powinno się zrezygnować z kawy lub pić jej mniej?
.Badania wykazały, że kofeina przedostaje się do organizmu dziecka za pośrednictwem pępowiny lub z mlekiem matki. Ponieważ usuwanie kofeiny z płodu przebiega bardzo powoli, zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym matkom picie jednej do dwóch filiżanek kawy dziennie, i to najlepiej bezkofeinowej.

Wysoki poziom cholesterolu.

Osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu również powinny ograniczyć spożycie kawy. A jeśli już ją piją, to najlepiej filtrowaną przez filtr papierowy, gdyż zatrzymuje on niektóre zawarte w kawie tłuszcze.

Wysokie ciśnienie.

Ci, którzy mają wysokie ciśnienie, cierpią na dolegliwości serca czy wątroby, powinni zasięgnąć porady lekarza.

Leki homeopatyczne.

 Kawa może ograniczyć lub całkowicie powstrzymać działanie leków homeopatycznych. Dlatego też osoby przyjmujące te leki nie powinny pić kawy w ogóle.

Czy kawa odwadnia?

Opinie są podzielone. Niektórzy eksperci są przekonani, że kawa nie działa odwadniające, podczas gdy inni utrzymują, iż kawa, poszerzając naczynia krwionośne - również te w nerkach -przyczynia się do szybszego wydzielania wody z organizmu. Nie ma w tym nic złego, dobrze jest jednak pamiętać o piciu wystarczającej ilości płynów - np. do filiżanki kawy szklankę wody.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!