Psychologiczne sztuczki, które mogą sprawić, że ktoś cię polubi lub zakocha się
Stanie się duszą towarzystwa może początkowo wydawać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Mogłoby się wydawać, że potrzebujemy jakiejś naturalnej charyzmy lub talentu, aby ludzie wokół nas lubili, ale w rzeczywistości bycie sympatycznym jest czymś, czego możemy łatwo się nauczyć, wkładając w ten proces trochę wysiłku, wyobraźni i improwizacji.

Skróć dystans

Skróć dystans

Opcja korzystna dla wszystkich to zawsze szczery uśmiech. Jednak jedna emocja nie wystarczy. Spersonalizowany dotyk, taki jak uścisk dłoni, szybkie klepnięcie w ramię, a nawet krótki uścisk, odgrywa znaczącą rolę.Najważniejsze jest tutaj, aby spróbować poczuć energię drugiej osoby i podążać za jej mową ciała własnymi gestami.

Spraw, aby druga osoba mówiła o sobie

Spraw, aby druga osoba mówiła o sobie

Większość ludzi uwielbia mówić o sobie, więc możesz to wykorzystać. Zapytaj ich o ich hobby, miejsca, w których byli lub mogą chcieć odwiedzić, plany na weekend i wiele więcej. Nie pytaj o sprawy prywatne, ponieważ może to spowodować, że dana osoba poczuje się nieswojo, a nawet spróbuje cię odepchnąć.Dobrze jest też unikać pytań zamkniętych, na które odpowiedź brzmi po prostu „tak” lub „nie”. Zamiast tego skorzystaj z pytania „Dlaczego?” albo jak?" - daje to drugiej osobie niesamowitą okazję, aby porozmawiać więcej na wybrany temat.

Kładź nacisk na cechy, które was łączą

Zazwyczaj pociągają nas ludzie, którzy są do nas nieco podobni, a to ma swoją nazwę: „efekt podobieństwa-przyciągania”. Spróbuj znaleźć coś, co mogłoby być podobne w tobie i w osobie, z którą rozmawiasz. Może to być Twój gust muzyczny, określone jedzenie, które oboje lubicie jeść, lub sport, który oboje lubicie oglądać. Kiedy już się o tym dowiesz, musisz to wykorzystać, omawiając to z tą osobą lub zapraszając ją do odwiedzenia miejsca, w którym oboje możecie cieszyć się tą aktywnością. Te proste rzeczy mogą nie wydawać się bardzo ważne, ale wykonują świetną robotę, sprawiając, że ludzie czują się z tobą osobiście związani i pomagają im cieszyć się przebywaniem w pobliżu.

Komplementuj rzeczy, z którymi ludzie borykają się najbardziej.

Komplementuj rzeczy, z którymi ludzie borykają się najbardziej.

Niektóre komplementy mogą obudzić w nas zupełnie inny zakres uczuć. Samo komplementowanie czyjegoś uśmiechu lub koloru oczu nie zrobi dużej różnicy dla osoby, prawdopodobnie uznają to za bardzo neutralną rzecz. Oczywiście nie zarobili tych rzeczy, są po prostu częścią tego, kim są. Kluczowe jest tutaj zwrócenie uwagi na to, z czym dana osoba borykała się najbardziej i pochwalenie jej za to.Załóżmy na przykład, że wiesz, że ta osoba pracowała dzień i noc nad projektem i okazał się wielkim sukcesem. Podziwianie ich ciężkiej pracy i wysiłku budzi głębokie poczucie satysfakcji, sprawiając, że są naprawdę szczęśliwi, a nawet dumni z siebie.

Nie zpominaj zwracać uwagi na język ciała

Nie zpominaj zwracać uwagi na język ciała

Nawet jeśli tego nie zauważamy, skrzyżowane ręce i nogi mówią innym, że nie można nam ufać i że coś ukrywamy. Ale bez względu na to, jak trudne może to być dla Ciebie, spróbuj się otworzyć. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wyprostowanie kręgosłupa i nóg, a dłonie otwarte z dłońmi zwróconymi w stronę innych ludzi. Odprężony i zachęcający wyraz twarzy sprawi, że inni ludzie poczują się bardziej komfortowo, będąc w pobliżu i naturalnie bardziej Cię lubią.

Opowiedz szczerze o swoich wadach

Niektórzy ludzie mogą być bardzo zirytowani, gdy inni próbują zachowywać się tak, jakby byli idealni. Dzielenie się swoimi słabościami i porażkami może sprawić, że będziesz wyglądać szczerze i sprawić, że ludzie wokół ciebie poczują się bliżej i bardziej zaangażowani. Jednak upewnij się, że nie przesadzasz i nie rozmawiaj o wszystkich swoich niepowodzeniach i złych chwilach, w przeciwnym razie efekt będzie odwrotny.

Bądź pierwszym, który zażartuje.

Zamiast czekać, aż ktoś rozluźni napięcie w pomieszczeniu, bądź tym, który podejmie działanie - zrób zabawny, ale nieszkodliwy komentarz na temat sytuacji, w której się znajdujesz, rzeczy, nad którymi pracujesz itp.

Śmiej się też z czyichś żartów.

Śmiej się też z czyichś żartów.

Wspieraj  próby oczyszczenia atmosfery przez innych. Śmiejąc się z żartów, będziesz wspierać drugą osobę i jednocześnie  pomagasz jej zauważyć, że jej słuchasz.Nawet jeśli ktoś zrobi zły żart, możesz go zmienić w śmieszny dowcip,  śmiejąc się z  niego. W ten sposób sprawisz, że inni ludzie pójdą za tym i sprawisz, że wszyscy poczują się dobrze. Zawsze pamiętaj: śmiej się z nimi, a nie z nich!

Aby być interesującym, bądź zainteresowany.

Aby być interesującym, bądź zainteresowany.

W większości przypadków ludzie wolą mówić niż słuchać i doceniają tylko tych, którzy zwracają na nich uwagę. Jednym ze sposobów zaprezentowania się jako uważny słuchacz s jest powtarzanie fraz, które właśnie wypowiedziała osoba, z którą rozmawiasz.Na przykład użyj tagów pytań, takich jak „Wiem, prawda ?!”. Ponadto nie zapomnij bawić się zachęcającymi słowami, takimi jak „Dokładnie!” lub „Zgadza się!” i tak dalej. Ta technika jest również nazywana „reakcją refleksyjną emocjonalnie”.

Bądź magnesem dla ludzi wokół siebie i angażuj ich.

Nie wtapiaj się w atmosferę i ludzi obecnych w pomieszczeniu. Zamiast tego staraj się być osobą entuzjastyczną. Wciągaj innych do krótkich, ale znaczących rozmów.Postaraj się być o jeden poziom wyżej i nie bój się udawać głupiego. Twoja pozytywna energia nie pozostanie niezauważona - ludzie chętnie przyłączą się i dołączą.

Zaprzyjaźnij się z przyjaciółmi innych osób.

Posiadanie wspólnych znajomych, którzy mają „podobieństwa”, jest dla nas naprawdę ważne. Nawiązanie przyjaźni ze znajomymi znajomych może odegrać dużą rolę w budowaniu zaufania z nimi wszystkimi. Ponadto sprawia, że ​​ludzie czują się bliżej siebie, gdy mają kilku podobnych przyjaciół. To dobry sposób na poszerzenie grupy osób, w których się teraz znajdujesz.

Zaskakuj ludzi, kiedy się tego nie spodziewają.

Zaskakuj ludzi, kiedy się tego nie spodziewają.

Kiedy ludzie otrzymują od innych coś przyjemnego, o co nie prosili, poprawia to im zazwyczaj samopoczucie. Nie bój się zaskoczyć innych czymś, co może im się spodobać, bez pytania o pozwolenie. Na przykład, jeśli jesteś w pracy i chcesz kupić sobie kanapkę, możesz też kupić jeszcze jedną dla swojego kolegi. Ta zaskakująca akcja na długo zapadnie im w pamięci, a Ty będziesz postrzegany jako przyjazny i miły człowiek.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!