Czy umiesz obchodzić się pieniędzmi - psychotest?
Same pieniądze nie dają szczęścia, ale kto potrafi się nimi właściwie posługiwać, temu z pewnością będzie w życiu łatwiej. Za pomocą poniższego tekstu możesz sprawdzić, jaki wpływ pieniądze mają na Twoje zachowanie wobec innych ludzi.

1. Otrzymałaś wymarzoną, fantastyczną pracę na waka­cje, dzięki której możesz dobrze zarobić. Do tego jeszcze Twoi dziadkowie dołożyli Ci całkiem sporą sum­kę. Co zrobisz z taką ilością pieniędzy?

1. Otrzymałaś wymarzoną, fantastyczną pracę na waka­cje, dzięki której możesz dobrze zarobić. Do tego jeszcze Twoi dziadkowie dołożyli Ci całkiem sporą sum­kę. Co zrobisz z taką ilością pieniędzy?

2. Jak to jest, kiedy idziesz na zakupy?

3. Impreza urodzinowa Twojego chłopaka. Idziesz ze swoją najlepszą koleżanką do sklepu z prezentami.

4. Co sądzisz o oszczędzaniu?

5. Czy pieniądze stanowią w Twojej rodzinie częsty te­ mat rozmów?

6. Najlepsza przyjaciółka jest urzę­dniczką w banku i od swojej koleżanki dostaje pewną radę co do akcji. Oczyszcza ona po­ tajemnie konto swoich rodziców, inwestuje pięciocyfrową sumę i po kilku tygodniach inkasuje ogromne pieniądze. Co o tym myślisz?

7. Jak zazwyczaj odnosisz się do pieniędzy?

8. Wyobraź sobie, że znalazłaś mężczyznę Twoich ma­rzeń i chcecie się pobrać. Twoi rodzice byli nadzwyczaj hojni i wręczyli Ci na tę uroczystość pokaźną sumę. Co z tym zrobisz?

9. Kiedy, Twoim zdaniem, powinno się uczyć dzieci wła­ ściwego podejścia do pieniędzy?

10. Twoje pierwsze, własne mieszkanie!!! I wynajem nie taki drogi. Jednakże przy za­warciu umowy powinnaś wpłacić kaucję i czynsz za dwa miesiące z góry gotówką. Z dwoma tysiącami zło­ tych w kieszeni biegniesz przez pół miasta. Czujesz się:

11. Kiedy myślisz o swojej przyszłości, jaką rolę w wy­ borze zawodu odgrywają pieniądze?

12. Która wypowiedź jest najbliższa Twoim poglądom?

Czy umiesz obchodzić się pieniędzmi - psychotest?

  1. You got: Zdecydowanie nie jesteś osobą, która spontanicznie robi zakupy.

    Prawie nigdy nie zdarza Ci się kupić czegoś tylko dlatego, że jest bardzo ładne. Należysz do ludzi, którzy raczej rozważają, porównują i mają nadzieję, że gdzie indziej znajdą podobną rzecz, ale lepszą jakościowo i korzystniejszą cenowo. Czasami zazdrościsz tym zarozumiałym dobroczyńcom ich spontaniczności w wydawaniu pieniędzy. Zdarzają się momenty w Twoim życiu, w których marzysz o tym, aby bez żadnych komplikacji i bez zastanawiania się też po prostu „zadziałać”. Ale ledwo tylko pojawi się myśl, a już Twój wewnętrzny głos mówi ci: nonsens, to tylko marnotrawstwo. Jesteś i pozostaniesz mądrą rachmistrzynią! Twoja zaleta: rzadko zdarza Ci się popaść w finansową biedę. Mały minus: wśród Twoich przyjaciółek uchodzisz za sknerę. Jeśli od czasu do czasu nie wyprzesz. się swej natury i nie pozwolisz sobie na małe przyjemności, nawet jeśli niewiele kosztują, to po prostu stracisz parę pięknych chwil w życiu.

  2. You got: W twoim sercu mieszkają - ach! -dwie dusze.

     Z jednej strony obchodzisz się z pieniędzmi rozsądnie i rozważnie. Ale jeśli coś spodoba Ci się szczególnie mocno, chętnie sięgasz do portfela, czerpiesz prawdziwą przyjemność z bycia człowiekiem szczodrym i uważasz, że świetnie jest, kiedy możesz sobie na to pozwolić. W szaleństwo kupowania nie popadłabyś jednak nigdy, gdyż na to Twój rozsądek jest zbyt ostrożny - duszek nad uchem uważa i troszczy się o to, abyś nie stała się zbyt rozrzutna. Czasami zdarza się też, że po wypadzie na zakupy dopadają Cię wyrzuty sumienia. Myślisz wtedy, że popełniłaś największy błąd swego życia. Pod względem typu można by określić Cię jako „niezdecydowaną smakoszkę”, jako że z jednej strony drzemie w Tobie ostrożna, oszczędna rachmistrzyni, z drugiej - mała światowa kobietka. Decydujące u Ciebie jest to, że umiesz zrezygnować, jeśli jest taka potrzeba. Jest to duży dar, ponieważ z takim nastawieniem nigdy nie nabawisz się kłopotów w sprawach finansowych.

  3. You got: Oszczędność to dla Ciebie prawie nieznane słowo.

     No chyba, że chodzi o coś wielkiego. Wtedy tak. Ale czy kiedykolwiek Ci się to uda? Zbyt chętnie pozwalasz sobie na to, co akurat Ci się podoba. Pieniądze nie są dla Ciebie przyczyną strachu ani niepewności. Pieniądze są dla Ciebie środkiem do celu i jeśli je masz, to je wydajesz. Łatwo dajesz się przy tym uwieść. Wprawdzie zdarza się, że czasami złościsz się z powodu jakiegoś zakupu - ale nigdy nie trwa to długo, ponieważ jesteś spontaniczna i już znowu pojawia się nowa oferta. Z trudem przychodzi Ci zachować zimną krew i rzeczywiście z czegoś zrezygnować. Inni uwielbiają Cię za Twoją szczodrość. Jednakże na dłuższą metę nic Ci to nie da! Rada: powinnaś spróbować nie tylko wsłuchiwać się w swoje emocje, ale też obchodzić się z pieniędzmi bardziej racjonalnie. Jeśli będziesz dalej postępować w ten sam sposób, natkniesz się na niebezpieczeństwo, iż pewnego dnia stracisz kontrolę nad swoimi finansami - coś takiego może się fatalnie skończyć!

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!