Test psychologiczny: Czy potrafisz dbać o miłość?
Test psychologiczny: Czy potrafisz dbać o miłość?
Jesteś zakochana? A ty czujesz się kochany? Wspaniale! To uczucie jest jak piękny kwiat. Wymaga jednak troski. Sprawdź, czy potrafisz je pielęgnować

Kończysz w pracy wyznaczone zadanie w terminie i ze znakomitym wynikiem, ale kiedy obwieszczasz to partnerowi/partnerce, unosi zaledwie brwi i kiwa z uznaniem głową. W odpowiedzi na jego/jej reakcję:

Kończysz w pracy wyznaczone zadanie w terminie i ze znakomitym wynikiem, ale kiedy obwieszczasz to partnerowi/partnerce, unosi zaledwie brwi i kiwa z uznaniem głową. W odpowiedzi na jego/jej reakcję:

Kiedy twoja żona / twój mąż oznajmia ci, że awansuje:

Zapraszacie do siebie znajomych. Nagle podczas rozmowy twoja żona / twój mąż zaskakuje cię rozległą wiedzą na temat, którego razem wcześniej nie poruszaliście. Po przyjęciu:

Szef wyznacza ci trudne zadanie, za które nie wiesz nawet jak się zabrać i masz wrażenie, że mu nie podołasz. W tej sytuacji:

Twoja żona / twój mąż chce, abyś zrezygnował/ zrezygnowała z sobotnich zajęć tenisa, ponieważ nigdy nie ma cię w domu popołudniami. Odpowiadasz, że:

Kiedy twoja żona / twój mąż postanawia wyjechać na weekend w góry z przyjaciółką/przyjacielem, aby się wspinać:

Z okazji rocznicy poznania:

Zwykle kiedy jesteście na spacerze:

Uwielbiasz oglądać w kinie komedie, a twoja żona / twój mąż ich nie znosi, dlatego:

Często gdy twoja żona / twój mąż przygotowuje w kuchni śniadanie:

Kiedy czujesz się wykończony/wykończona pracą i obowiązkami domowymi, marzysz o tym, by:

Kolacja w restauracji jest dla was przede wszystkim okazją do:

Wyjeżdżasz na kilkudniowy wyjazd służbowy. Dzwoniąc do żony/męża:

Test psychologiczny: Czy potrafisz dbać o miłość?

  1. You got: Dbasz o miłość każdego dnia.

    Traktujesz ją niczym roślinę, która wymaga pielęgnacji, aby mogła zakwitnąć. Upominając się o dobre słowa i komplementy, a z drugiej strony rozdając pochwały i doceniając drugą osobę, podlewasz ją. Prosząc o pomoc i wsparcie, kiedy jest ci to potrzebne, a zarazem dziękując, kiedy coś otrzymujesz, podpierasz ją, by się nie zachwiała i nie złamała. Zapewniasz jej odpowiednią ilość miejsca, dbając o własną przestrzeń, niezbędną do rozwoju, nie rezygnując z tego, co jest dla ciebie ważne, ale też pamiętając o przestrzeni dla twojej żony / twojego męża. Stwarzasz miłości warunki, w których może w pełni rozkwitać. Jesteś uważny/uważna na potrzeby bliskiej ci osoby i starasz się ją zrozumieć. Masz wielką szansę, by twoje małżeństwo było tak samo szczęśliwe w przyszłości, jak jest teraz, ale nie ustawaj w swoich staraniach i pamiętaj, by nie spocząć na laurach, gdyż każda relacja rozwija się dynamicznie i wymaga uwagi oraz bycia elastycznym, zależnie od sytuacji i potrzeb partnerów. Nie obawiaj się kryzysów, kłótni czy sporów, gdyż te zdarzają się zawsze. Miłość ich nie wyklucza, za to pomaga je przezwyciężać.

  2. You got: Pielęgnowanie miłości jest dla ciebie niełatwym zadaniem.

    Często życie codzienne, zamiast łączyć cię z żoną/mężem, dzieli. Czekasz na uznanie i bycie docenionym/ docenioną, a kiedy tego nie otrzymujesz, jest ci przykro, ale się nie upomnisz. Ty także nie prawisz na co dzień bliskiej osobie komplementów. Warto te rzeczy zmienić. Podobnie jak to, że nie prosisz o wsparcie i nie domagasz się wysłuchania nawet wtedy, gdy jest ci to potrzebne, podczas gdy druga osoba nie zawsze potrafi się domyślić, co cię trapi. Rywalizujesz z żoną/mężem w sprawach zawodowych, czasem nawet osobistych. Na co dzień podporządkowujesz się, ale coraz więcej cię to kosztuje. Oddaliliście się od siebie na tyle, że bardziej komfortowa wydaje ci się chwila samotności niż odpoczynek u boku bliskiej osoby. Z drugiej strony każde powiększenie przez nią własnej przestrzeni odbierasz jako zamach na związek. Przyjrzyj się uważniej swym potrzebom i oczekiwaniom, jakie żywisz wobec żony/męża, i tym, jakie ona/on żywi do ciebie, rozmawiaj na ten temat. Bardzo ważna jest intymność i zażyłość. To one sprawiają, że wzajemna więź uczuciowa w małżeństwie nadal trwa i nie grozi wam wypalenie. Dobra para ma własne rytuały, tradycje i mity, które tworzą ekscytujące poczucie więzi i wyjątkowości, podsycając wzajemną fascynację erotyczną. Wykorzystaj szansę, jaką jesteście dla siebie nawzajem.

  3. You got: Pielęgnowanie miłości nie jest czymś, co cię zajmuje.

    W natłoku spraw skupiasz się głównie na tym, co dotyczy twojej osoby. Zminimalizowałeś/zminimalizowałaś swoje oczekiwania wobec drugiej połowy. To, czego nie może lub nie chce ci dać, otrzymujesz od znajomych i przyjaciół. Oni zawsze cię wysłuchają, pogratulują ci i w razie potrzeby cię pocieszą. Jesteś tak niezależny/niezależna, że niebawem stwierdzisz, że wygodniej będzie prowadzić życie oddzielne, bez udziału i ingerencji bliskiej ci dotąd osoby. Zamiast razem, żyjesz obok. Zachowaj swoją odrębność, nie stapiając się umysłowo, towarzysko, rodzinnie ani fizycznie z partnerem, ale zarazem staraj się wzmocnić związek. Zastanów się, jak to się stało, że spadło wasze zapotrzebowanie na bliskość, zanikowi uległa tak charakterystyczna dla ludzi kochających się stała wzajemna obecność w myślach partnera. Pamiętaj, że miłość nie żywi się sama sobą i nie odradza jak feniks z popiołów Aby trwała, potrzebuje energii, którą niesie ruch, odmiana, urozmaicenie, odrobina ryzyka i dreszcz zaskoczenia. Próbuj je wnosić do waszego związku. Rutyna, jednoznaczność i stagnacja są wrogami miłości. Szukaj okazji do wspólnych przeżyć i doświadczeń, okazuj zainteresowanie, nie dopuszczaj do nudy. Poza zmianą żony/męża wszelkie zmiany są tu dozwolone.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!