Jak unikać mandatów? Co zrobić żeby nie płacić za mandat?
Jak unikać mandatów? Co zrobić żeby nie płacić za mandat?
4 SPOSOBY na to, by uniknąć mandatów za przekroczenie szybkości

• Twój samochód świadczy o tobie Większość policjantów podejmuje decyzję o tym, czy wlepić ci mandat czy też nie, zanim jeszcze podejdą do twojego auta. Powinno ono być czyste i wysprzątane wewnątrz, bez nalepek i wyposażenia tuningowego, takiego jak spoilery czy przyciemnione szyby. Samochód powinien mówić w twoim imieniu: „Jestem odpowiedzialnym, praworządnym obywatelem, nie mam nic do ukrycia”.

• Pomachaj ukrytym za drzewem policjantom Z drogówki Jechałeś trochę za szybko i nagle zauważyłeś radiowóz schowany za krzakami? Najlepiej jest w takiej sytuacji pomachać policjantowi.

Dlaczego? Ponieważ pomyśli on, że albo pozdrawia go ktoś znajomy i też ci pomacha, albo, że przyznajesz się do zbyt szybkiej jazdy i pokazujesz, że zwalniasz. W obu przypadkach znacznie ograniczasz ryzyko zapłacenia mandatu.

• Nigdy nie bądź agresywny w stosunku do policjanta Jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję i usłyszysz, że pędziłeś zbyt szybko, najlepiej zareaguj w sposób obojętny, mówiąc na przykład „nie miałem pojęcia”. Na pewno nie pomogą ci sarkastyczne pytania typu „Jakiś problem, panie władzo?”.

Nasze poufne źródła informacji (osoby, którym udało się uniknąć niejednego mandatu za przekroczenie prędkości) twierdzą, że należy załatwić sprawę z policjantami możliwie jak najszybciej i jak najgrzeczniej. Lepiej, żeby nie pamiętali o tobie nic poza tym, że byłeś uprzejmy i stosowałeś się do ich poleceń.

• Jeżeli jesteś absolutnie pewien, że nie popełniłeś żadnego wykroczenia, możesz nie przyjąć mandatu Sprawę rozstrzygnie wówczas sąd. Eksperci od unikania płacenia mandatu twierdzą, że im więcej czasu minie do wyznaczenia terminu rozprawy, tym lepiej dla ciebie. Możesz wówczas skutecznie przygotować się do przedstawienia swoich racji (poszukać świadków, zrobić zdjęcia odcinka drogi i dołączyć je jako dowód itd.). Po dłuższym czasie, jaki minął od zdarzenia, policjant będzie pamiętał niewiele szczegółów świadczących na twoją niekorzyść.

Jeżeli jednak podpisałeś przyjęcie mandatu, najlepiej zapłać go w wyznaczonym terminie. Ściągalność grzywien jest coraz wyższa...

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!