Jak wybrać najlepszą zmywarkę dla naszych potrzeb?
Jak wybrać najlepszą zmywarkę dla naszych potrzeb?
Zmywarka do naczyń to urządzenie, do którego przekonuje się coraz więcej osób. Daleko nam jeszcze do Europy Zachodniej, gdzie zmywarki są niemal w każdym domu, ale i u nas grono zwolenników tego urządzenia stale się zwiększa. Warto dowiedzieć się, jak wybrać model optymalny do naszych potrzeb.

 Mity dotyczące zmywarek nadal istnieją.  Największe krążą wokół zużycia wody oraz prądu. Przeciwnicy uważają również, że jest to dodatkowy sprzęt, który tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce.

 Oszczędność  wody i prądu  

Nowoczesne modele pobierają tylko taką ilość wody, która jest potrzebna do przeprowadzenia cyklu mycia. Dodatkowym atutem jest fakt, że urządzenie kilkakrotnie korzysta z tej samej wody, za każdym razem ją filtrując. Jeśli myjemy naczynia własnoręcznie, zarówno do mycia podstawowego, jak i potem do płukania, musimy pobrać jej kolejną porcję. Większość modeli podgrzewa tylko niezbędną ilość wody. Co ciekawe, proces ogrzania wody odbywa się bezpośrednio w urządzeniu, dzięki czemu ani bojler, ani centralne ogrzewanie nie biorą udziału w jej podgrzaniu.

 

Jeśli zakupimy sprzęt najlepszej klasy, możemy spodziewać się zmywarki, która myje efektywnie i tak samo skutecznie suszy naczynia. Jednak to nie wszystko. Wiele z nich posiada funkcję, która sprawia, że zmywarka niejako sama wybiera, jak myć, aby osiągnąć spodziewany efekt przy najniższym zużyciu wody oraz prądu.

 

Jaki typ zmywarki wybrać?

Zainteresowani zakupem zmywarki mają obawy związane z jej wielkością. Jednak i tutaj producenci zmywarek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Propozycją są urządzenia nablatowe, które można ustawić na dowolnej powierzchni. Jako że są mniejsze, przeznaczone są do użytku dla małej rodziny, pary. Warto zwrócić uwagę na wersję slim, czyli zmywarki o szerokości nie przekraczającej 45 cm. Można je umiejscowić w niewielkiej wnęce, a nawet zabudować.


Wersja kompaktowa, standardowa to opcja dla większej rodziny. Ten typ urządzenia potrzebuje więcej miejsca, ale można je również zabudować. Jeśli nie wiemy, jakiego dokonać wyboru, warto poszukać informacji na wybranych stronach.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!