Jak wyczyścić ekran bez smug? Czym czyścić monitor LCD matowy? Jak dbać o monitor LCD?
Jak wyczyścić ekran bez smug? Czym czyścić monitor LCD matowy? Jak dbać o monitor LCD?
Jak należy dbać o monitor LCD, aby nie było na nim żadnych smug, odbić palców, kurzu itp.? Niekiedy do sprzętu wyposażonego w taki ekran (laptop, PC...) dołączany jest poradnik, ale czasem może nam się on zapodziać... Co robimy wtedy? Wtedy stosujemy poniższe metody.

Ściereczki

- LCD możemy czyści nawet zwykłą szmatką, tylko ważne jest, aby była ona czysta (nie używana wcześniej do wycierania kurzu) i letnią wodą. Zwilżamy delikatnie szmatkę wodą i przecieramy ekran, by pozbyć się smug, drugą szmatką (suchą!) wycieramy dokładnie monitor.

- Lepsze efekty dają specjalne ściereczki. Firma „EMTEC” proponuje nam swoje za 12zł i świetnie się one sprawdzają. W opakowaniu mamy 10 sztuk nawilżonych i 10 suchych.

- Możemy też stosować suche szmatki do czyszczenia okularów dostępne w każdym sklepie optycznym. Najlepsze są te z mikrofibry.

Preparaty

Na rynku dostępne są różne produkty, które mają nam pomóc w utrzymaniu naszego ekranu w jak najlepszym stanie. Metoda prób i błędów (lub pytając o opinie znajomych) wybieramy najlepszy. Zazwyczaj takie preparaty to pianki lub spraye. Ich cena waha się w granicach 10zł, ale bierzmy pod uwagę, że takie specyfiki nie starczają na jeden raz.

Unikamy

- Do czyszczenia LCD nie używamy ścierek które są brudne lub są zrobione z twardego materiału.

- Odpadają wszystkie produkty, które służą do czyszczenia innych powierzchni (pronto...). Nawet niektóre preparaty do czyszczenia szkła mogą mieć zły wpływ, dlatego ich nie stosujemy, a wybieramy te specjalistyczne. Najgorsze są te na bazie amoniaku.

Dbajmy!

Podsumowując. Z czyszczeniem LCD nie należy też przesadzać, po prostu czyśćmy go, gdy tego wymaga. Poprawne użytkowanie ma wpływ na przejrzystość ekranu, czyli nie pchajmy palców w monitor, uważajmy, aby go przypadkiem nie zalać jakimś płynem, nie kichajmy na niego i tym podobne.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!