Jak wyczyścić wąski szklany wazon?
Jak wyczyścić wąski szklany wazon?
Kiedy kwiaty w wazonie stoją przez długi czas, na jego ściankach tworzy się trudny do usunięcia osad. Dodatkowo jego woń nie jest zbyt ładna, nie mówiąc już o estetyce takiego naczynia. Taki wazon trudno umyć przy użyciu wody z płynem do naczyń. Jest jednak skuteczny sposób na to, by przywrócić jego pierwotny wygląd.


Wystarczy wykorzystać do jego wymycia ocet w proporcjach 5 łyżek octu na litr wody i odstawić zalane naczynie na pół godziny. Po tym czasie naczynie wymyć wodą z płynem do naczyń i osuszyć czystą ściereczką.

W przypadku wąskich wazonów zadanie to jest utrudnione. Zadowalające efekty uzyskamy wykorzystując skorupki z jajek, które należy rozkruszyć i wrzucić do wazonu a następnie wlać gorącą wodę z octem. Wazonem należy intensywnie trząść aż do uzyskania ładnego wyglądu szklanego naczynia.

Jak usunąć osad z wazonu kryształowego?

Osad, który pojawił się wewnątrz takich naczyń, usuniesz, jeśli wrzucisz do nich obierki po ziemniakach i zalejesz wodą. Pozostaw naczynie na kilka godzin, a po tym czasie wstrząśnij nim, wylej jego zawartość i dokładnie wypłucz. Podobny efekt uzyskasz, jeśli dno naczynia wypełnisz solą kuchenną i zalejesz octem.

Jak wyczyścić szklana karafkę w środku?

Dlatego konieczne jest czyszczenie szkła w środku przy użyciu specjalnej szczotki. Najpierw na dno wąskiego naczynia wsyp 3 łyżeczki soli kuchennej, następnie zalej ją octem. Mieszankę pozostaw na 2-3 godziny, a następnie za pomocą szczotki do czyszczenia butelek wyszoruj dno

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!