Kiedy jest zdrada w związku, czyli kiedy zaczyna się zdrada?
Zdrada- co konkretnie rozumiemy pod tym pojęciem i kiedy należy liczyć się z nią? W społeczeństwie panują pewne reguły, których należy przestrzegać. Dotyczy to każdej sfery, zarówno związków międzyludzkich, jak i partnerskich. Zdrada, jaką określa się naruszenie obowiązujących zasad panujących w partnerstwie dotyczy głównie relacji pomiędzy dwoma parterami życiowymi.

Za najbardziej ewidentną zdradę uważa się zdradę cielesną, czyli kontakt seksualny z innym partnerem, aniżeli ta osoba, z którą w danej chwili przebywamy w związku partnerskim. Wielu ludzi uważa, iż zdrada cielesna jest ostatnim etapem wcześniejszych zdrad psychicznych i moralnych. Kiedy możemy mówić o zdradzie zupełnej? Czy jedynie wówczas, kiedy nakryjemy partnera w intymnej sytuacji z inną osobą? Z całą pewnością, zdrada fizyczna jest nieusprawiedliwionym i nieodwracalnym działaniem. Popełnione czyny– odbyte stosunki płciowe z inną osobą stają się faktami, których nie można cofnąć. Jest to, zatem najbardziej ewidentny rodzaj zdrady.

Nauka rozróżnia ponad to wiele innych rodzai postępowania partnerów względem siebie, które należą do zdrad. Niektóre z nich są kwestiami spornymi, ponieważ nie wszyscy ludzi uważają za zdradę to samo. Niewinny flirt z piękną nieznajomą, spotkanie w miłej atmosferze, choć potajemnie z dawno niewidzianym, byłym partnerem jest dla niektórych ludzi zdarzeniem zwyczajnym. Jest jednak grono ludzi uważających, iż postępowanie takie to moralna zdrada partnera. Ci sami ludzie uważają także, że myśli krążące wokół innych osób są pierwszym objawem skierowanym ku skłonnościom partnera do zdrady.

Jak zachowuje się osobą która zdradza?

Zerwanie więzi łączących dwóch partnerów, naruszenie wartości moralnych oraz kontakt fizyczny z inną osobą to niewątpliwe elementy zdrady. W praktyce zdrada jest skrzętnie skrywaną przed otoczeniem tajemnicą. Osoba zdradzająca w obawie o swoje spokojne i ułożone życie chroni w najbardziej możliwy sposób swój sekret. Do zdrady popychają ją częste konflikty w domu, brak zrozumienia w oczach partnera w sferach intymnych lub zwykła chęć zasmakowania ekscytacji i nowych emocji. Pojęcie zdrady to temat bardzo obszerny. To, kiedy konkretnie zaczyna się zdrada również nie jest jednoznaczne. Z tą jednak różnicą, iż zdrady cielesnej, jak już wspomniano nie można cofnąć, natomiast fantazje seksualne dotyczącej osoby obcej czy też „niewinne” flirty, jako zabawy słowne przez telefon są odwracalnymi etapami zdrady. Wystarczy zaprzestać wzajemnych kontaktów i powrócić na łono związku partnerskiego.

Jakie są główne przyczyny zdrady?

Być może niektórzy stwierdzą, iż nawet rozmowy intymne to zdrada, jednakże zamiast obwiniać partnera o zaistniałą sytuację lepiej może szczerze porozmawiać, co takiego powoduje, iż pragnie on flirtu z inną osobą. Poznanie przyczyn zdrady jest elementem w terapii powodującej utrzymanie związku partnerskiego. Powody zdrady są wielorakie. Najbardziej popularnym jest brak akceptacji przez partnera preferowanych stosunków płciowych. Mężczyźni szukają w innych kobietach nowych doznań seksualnych, a kobiety poczucia zrozumienia i miłości. Związek dwojga ludzi opiera się na wcześniej ustalonych przez nich warunkach. Jeden z partnerów rozumie potrzeby drugiego i dokładnie wie, co on uważa za zdradę. Trzymając się tych reguł będziemy żyć w związku harmonijnym opartym na bazie miłości i wierności. Samo rozpoznanie zdrady nie powinno być przypadkowe ze względu na ciężki szok, jaki wówczas można doznać. Warto, zatem w związku mieć oczy szeroko otwarte nawet wtedy, kiedy darzymy naszego partnera zaufaniem absolutnym.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!