Koszt otwarcia myjni samochodowej.
Koszt otwarcia myjni samochodowej.
Umycie samochodu, zwłaszcza ręczne, nie wydaje się skomplikowaną czynnością, ale to tylko pozory. Każdy, kto samodzielnie to robił, wie, ile pracy trzeba włożyć, aby samochód był naprawdę czysty. W przypadku myjni automatycznej nie ma pracy ręcznej, ale z kolei wysokie są koszty inwestycji, aby taką myjnię uruchomić.

W jednym i drugim przypadku istotną okolicznością jest konieczność sprostania wymogom ochrony środowiska. Używane w myjni detergenty muszą być absorbowane ze ścieków.

Myjnia to bardzo konkurencyjna dziedzina usług. Wyposażone są w nie właściwie wszystkie nowe stacje benzynowe, wiele warsztatów samochodowych, placów parkingowych. Ponieważ konkurentów jest wielu, właściciel myjni musi albo się czymś szczególnym wyróżniać, albo kojarzyć swoją usługę z innymi, pokrewnymi. Dobrym pomysłem jest na przykład budowa myjni przy parkingu. Właściciel auta wraca wieczorem do domu zakurzonym autem, zostawia kluczyki i rano ma samochód czysty i pachnący.

ILE KOSZTUJE OTWARCIE MYJNI SAMOCHODOWEJ

Budowa myjni samochodowej jest dość kosztowna. Aby ją urządzić, trzeba dysponować oddzielnym budynkiem i okalającym go terenem, który spełnia rolę ochronną. W przypadku myjni automatycznej niebagatelnym kosztem jest wyposażenie. Nowe urządzenia myjące kosztują ponad 150 tys. zł, po regeneracji - 50 tys. zł. Łączny koszt inwestycji, wraz z budynkiem, to ponad 700 tys. zł. W przypadku kojarzenia myjni z innymi usługami można właściwie pominąć koszty pracy.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA MYJNI SAMOCHODOWEJ

Z powodu konkurencji stawki za mycie samochodu w myjni automatycznej nie mogą być wysokie. Najniższy koszt to 12-15 zł, ale są także promocje i wtedy cena mycia spada poniżej 10 zł. Myjnia ręczna nie wymaga tak drogiego wyposażenia, ale konieczne jest zatrudnienie pracowników. Za usługę tę, w przypadku nadwozia, nie da się wziąć więcej niż 40 zł. Większe opłaty i zysk można osiągnąć na czyszczeniu wnętrza samochodu. Są to już jednak bardziej pracochłonne, a więc i kosztowne zajęcia.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!