Co to jest fioletowy szampon i jak go używać.
Masz blond włosy, naturalne czy rozjaśniane? Czy pojawiają się żółtawe, brązowe odcienie? Boisz się używania agresywnych chemikaliów? Jeśli szukasz bezpiecznego, łatwego sposobu na ochłodzenie i zneutralizowanie tych tonów, rozważ użycie fioletowego szamponu.

Co to jest fioletowy szampon?

Dosłownie jest to szampon, który jest fioletowy.

Służy to jednak celowi! Nie możesz po prostu wyjść i kupić zwykłego szamponu w kolorze fioletowym - ten produkt ma szczególną formułę, która wykorzystuje bardzo silny fioletowy pigment, aby ukryć brązowe odcienie.

 Na pewno widziałeś kogoś, kto ma rozjaśnione włosy i byłaś w stanie powiedzieć, że nie jest to  naturalny kolor. Zwykle jest to spowodowane bardzo złym wybielaczem i tonem. Tonowanie jest niezbędne, aby sztuczny blond wyglądał naturalnie.

Celem tonowania jest usunięcie nienaturalnych odcieni czerwieni, pomarańczy i żółtego mosiądzu, które pojawiają się na blond lub rozjaśnionych włosach. Super łatwym sposobem w domu jest użycie fioletowego szamponu - a wszystko to opiera się na teorii koloru.

Jak działa fioletowy szampon?

Zasadniczo fioletowy szampon osadza niewielką ilość fioletowego pigmentu na żółtych włosach. Aby to osiągnąć, wykonaj następujące kroki:

- Spłucz włosy gorącą wodą.

- Zastosuj dużo fioletowego szamponu.

- Pozostaw szampon na co najmniej pięć minut. 

- Spłucz włosy zimną wodą, aby utrwalić kolor i zamknąć łodygę.

Pamiętaj, że im dłużej go zostawisz, tym bardziej przylgnie do twoich włosów. Czasami, gdy bardzo potrzebuję stonować włosy, nakładam fioletowy szampon poza prysznicem i zostawiam go na około 30 minut przed spłukaniem.

Co się dzieje, gdy używasz fioletowego szamponu?

Fioletowy szampon nie zmienia twoich włosów na fioletowe, obiecuję! Stanie się tak tylko wtedy, gdy go nie spłuczesz. Fioletowy szampon nie jest barwnikiem, ale jest pigmentowany. Tak jak powiedziałam, on tylko osadzi się na twoich włosach, aby je zabarwić. J

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!