Jak i kiedy stosować olej rycynowy na porost włosów?
Jak i kiedy stosować olej rycynowy na porost włosów?
Wypadanie włosów jest jednym z najczęstszych problemów z włosami. Nowe techniki stylizacji z użyciem środków chemicznych i ciepła są szkodliwe dla włosów, osłabiając je i zwiększając ryzyko zaawansowanego wypadania włosów.

Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby wzmocnić włosy, ale osobiście czuję się bardziej komfortowo dzięki naturalnym zabiegom, takim jak olej.

Jest kilka olejków, których możesz użyć na porost i wzmocnienie włosów, ale dziś opowiem o oleju rycynowym, bo od wieków stosowany jest jako kuracja do włosów. Zawiera liczne minerały i kwasy tłuszczowe.

Kiedy stosować olej rycynowy do włosów?

  • Kiedy widzisz, że włosy wypadają szybciej niż zwykle.
  • Kiedy widzisz rozdwojone końce.
  • Kiedy Twoja skóra głowy jest sucha.
  • Kiedy chcesz po prostu zdrowszych włosów.

Jak stosować olej rycynowy jako kurację do włosów

  1. Umyj włosy. Niektórzy styliści sugerują nałożenie na włosy ciepłego olejku przed myciem, ale ja tego nie polecam. Umyj włosy, aby upewnić się, że są czyste, zanim nałożysz na nie olej.
  2. Rozgrzej olej. Wlej olej rycynowy do garnka lub miski. W razie potrzeby dodaj oliwę lub olej kokosowy. Delikatnie podgrzej na kuchence lub kuchence mikrofalowej. Alternatywnie, umieść miskę w wannie z gorącą wodą. W obu przypadkach upewnij się, że olej nie jest zbyt gorący.
  3. Delikatnie wmasuj we włosy. Jeśli twoje włosy są całkowicie suche, spryskaj je, aby je zwilżyć. Lepiej jest podzielić włosy na sekcje. Olejek nakładaj na jedną partię na raz i delikatnie masuj. Olej rycynowy potrzebuje trochę czasu, aby się wchłonąć, więc masuj go nieprzerwanie, aż poczujesz, że olej się wchłonął.
  4. Masuj skórę głowy. Masaż włosów to za mało. Musisz też masować skórę głowy. Weź trochę oleju rycynowego i delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców okrężnymi ruchami. Upewnij się, że cały olej został wchłonięty przez skórę głowy.
  5. Zakryj włosy. Po masowaniu włosów i skóry głowy zakryj głowę czepkiem przez co najmniej godzinę. Pozwól, aby olej całkowicie wchłonął się w skórę głowy.
  6. Umyj włosy. Na koniec umyj włosy. Pamiętaj, aby usunąć cały olej, myjąc szamponem dwa lub trzy razy, jeśli to konieczne.

Kiedy zauważysz wyniki?

Możesz nie zauważyć rezultatów natychmiast po użyciu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wykonaj te czynności dwa razy w tygodniu. W ciągu miesiąca zobaczysz pozytywne zmiany.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!