Test: Czy masz zdrowy sen?
Test: Czy masz zdrowy sen?
Spać musi każdy, a jednak niektórzy cierpią na bezsenność. Jednak jakość tego snu jest różna. Jedni wyspani są po kilku godzinach, a inni ile by nie spali, to tak nigdy nie będą wyspani. A jak jest z tobą? Czy twój sen jest zdrowy czy może cierpisz na bezsenność? A jeżeli masz bezsenne noce to dlaczego?

1. Ostatni posiłek jesz...

1. Ostatni posiłek jesz...

2. Czy wieczorem idziesz na spacer?

3. Ostatniego papierosa wypalasz...

4. Czy chrapiesz?

5. Śpisz na...

6. Czy w ciągu dnia robisz sobie drzemkę?

7. Czy śpisz przy otwartym oknie?

8. Czy sypiasz samotnie?

9. Ile razy budzisz się w ciągu nocy?

10. Czy bierzesz leki nasenne lub przeciwbólowe?

Test: Czy masz zdrowy sen?

  1. You got: Twój sen jest bardzo zdrowy i z całą pewnością nie grozi ci bezsenność.

    Sypiasz jak niemowlę! Twój sen jest głęboki, zdrowy i nie przerywany. Nie miewasz kłopotów z zaśnięciem. Nawet wtedy, gdy wieczorem coś cię zdenerwuje, to i tak zasypiasz w miarę szybko. Rzadko pamiętasz swoje sny, bo z reguły pamięta się je tylko wtedy, gdy obudzimy się w fazie marzeń sennych. Ty natomiast jeśli nie zostaniesz obudzony przez innych, to sam w tym czasie oka nie otworzysz. Sen pozwala ci odpowiednio wypoczywać, co procentuje w ciągu dnia. Twój otwarty umysł, spostrzegawczość itp. to właśnie efekt zdrowego snu. Pamiętaj, że taki stan nie jest ci przypisany na stałe. Bezsenność może dopaść także ciebie. Aby do tego nie doszło trzymaj się zasad, by twój zdrowy sen trwał.

  2. You got: Można by powiedzieć, że twój sen jest w miarę zdrowy.

    Jednak bywają takie noce podczas których bardziej się męczysz niż wypoczywasz. Twój sen jest wtedy niespokojny, przerywany, czasami okraszony koszmarnymi snami. Trzeba jednak otwarcie powiedzieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny. To ty sam pracujesz na taką noc i na swoja bezsenność. Zbyt późne spożywanie trudno strawnych posiłków, nadmiar używek czy nawet zbyt mało ruchu w ciągu dnia powoduje taką a nie inną noc. Bezsenność powoduje także stres. Zbyt duża jego dawka tez spowoduje, że twój sen nie jest zdrowy. Możliwe jest jednak i to, że twój stan psychiczny nie pozwala ci spokojnie spędzać nocy. Wieczorny spacer może pomóc ci, aby twój sen był zupełnie zdrowy.

  3. You got: Twój sen nie jest zdrowy.

    Noc bywa dla ciebie mordęgą, a bezsenność jest twoim naturalnym stanem. Trudności w zasypianiu są u ciebie na porządku nocnym. Gdy już zaśniesz, a w nocy się obudzisz wówczas z powtórnym zaśnięciem masz duży problem. Uważasz, że najlepszym sposobem na dobry odpoczynek i bezsenność są tabletki nasenne. Jakiś sposób to jest, jednak o wiele lepiej byłoby zmienić dzienne przyzwyczajenia. Jeżeli w ciągu dnia żyjesz zdrowo, to i sen będzie zdrowy. Istnieje również możliwość, że cierpisz na nocny bezdech. Jeżeli tak, to koniecznie zgłoś się do lekarza, bo przypadłość ta jest bardzo niebezpieczna. Jeśli powód tego, że źle śpisz jest inny, to tez zdiagnozuj przyczyny, aby zdrowy sen do ciebie powrócił, a bezsenność cię porzuciła raz na zawsze.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!