Test: Który zmysł masz najbardziej rozwinięty?
Test: Który zmysł masz najbardziej rozwinięty?
Wzrok, słuch, węch, a może dotyk? Który z twoich zmysłów pomoże ci najlepiej poczuć wszystkie uroki lata?

Wymień w myślach jedną rzecz, która w twoim mężczyźnie pociąga cię najbardziej:

Wymień w myślach jedną rzecz, która w twoim mężczyźnie pociąga cię najbardziej:

2. Pojechałaś do brata i bratowej, których nie widziałaś od kilku miesięcy. Choć zapewniają cię, że u nich wszystko w porządku, coś cię zaniepokoiło:

Twój ulubiony puder do twarzy:

Wykupiłaś karnet na zajęcia jogi i teraz musisz sobie sprawić odpowiedni strój. W sklepie zwracasz uwagę przede wszystkim na:

Wygrałaś na loterii w pracy kupon na zabieg w ekskluzywnym spa. Decydujesz się na masaż...

W dzieciństwie nie znositaś szpinaku, bo:

Urządzasz uroczystą kolację. To twoje okrągłe urodziny, więc zależy ci, żeby wszystko wypadło super. Szczególną uwagę zwracasz na:

8. Gdy przygotowywałaś się do egzaminów, najbardziej pomagało ci:

9. Z wakacji nad morzem najczęściej przywozisz:

Test: Który zmysł masz najbardziej rozwinięty?

 1. You got: Z okiem na wszystko

  Jesteś wzrokowcem i jak każdy wzrokowiec odznaczasz się spostrzegawczością, bystrością i uważno-ścią. Zmyst obserwacji to jeden z twoich największych atutów. Potrafisz zobaczyć to, co dla innych jest niewidoczne, także smutną minę sąsiadki czy skrywane zniecierpliwienie szefa. Jesteś wrażliwa na kolory, więc potrafisz idealnie dopasować bluzkę do spódnicy lub tapetę do salonu. Nic dziwnego, że zawsze wyglądasz świetnie, twoje mieszkanie jest przytulne i nowoczesne, a wszyscy podziwiają twój gust. Opinię na temat ludzi wyrabiasz sobie na podstawie tego, co widzisz. Zwykle trafnie. Ale czasami warto, żebyś przyjrzała się bliżej nowej koleżance. Może pierwsze wrażenie było dla niej krzywdzące. W pracy pomoże ci uporządkowanie biurka. Pamiętaj też, by w zasięgu wzroku mieć niebieskie (ten kolor sprzyja twórczemu myśleniu) i pomarańczowe (dodaje energii i optymistycznie nastraja) przedmioty. Zawsze znajdź czas, by obejrzeć wystawę, film z ulubioną aktorką lub po prostu patrz na zieleń za oknem, kwiaty rosnące w ogródku czy zachód słońca. Dzięki temu poczujesz się zrelaksowana i radosna.

 2. You got: Zasłuchana w świat

  Słuch to twój najważniejszy zmysł. Twoim żywiołem są dźwięki, muzyka i słowa. Uwielbiasz zabawy słowami i inteligentne poczucie humoru. Masz talent do nauki języków obcych. Szybko łapiesz akcent i równie szybko potrafisz zorientować się, o czym mowa. Twoja zdolność do wyłapywania subtelności w glosie sprawia, że z łatwością orientujesz się, kiedy mąż ma zły humor, a koleżanka z pracy kłamie. Minusy? Czasami niepotrzebnie czepiasz się słówek. Pamiętaj, że w złości lub stresie każdemu, a więc i twoim bliskim może się wymknąć przykre słowo. Machnij na to ręką i nie wracaj do tego bez przerwy. Gdy masz problemy w pracy, najlepiej zrobisz, jeśli je przedyskutujesz z kimś zaufanym. Albo pogadasz o nich sama ze sobą i to na głos (najlepiej, gdy nikt cię nie słyszy). Chcesz odpocząć i wprawić się w dobry nastrój? Usiądź w fotelu i włącz ulubioną płytę lub wybierz się na koncert. Albo posiedź wieczorem w ogrodzie, latem tak cudownie grają świerszcze.

 3. You got: Prowadzona przez zapach

  Królem twoich zmysłów jest węch. Dlatego jesteś stuprocentową kobietą. Panie mają ten zmysł bardziej rozwinięty niż mężczyźni. Jesteś nie tylko kobieca, ale też empatyczna i ciekawa świata. Inni lubią w tobie spontaniczność i żywiołowość. Masz bujną wyobraźnię i dobrą intuicję. Wyczuwasz nastroje i nastawienie współpracowników i bliskich. Przejmujesz się ich problemami i starasz się pocieszyć. Czasami jednak twoja emocjonalność sprawia ci psikusa i na przykład zbyt nerwowo reagujesz na krytyczne uwagi szefowej lub zniecierpliwienie męża. Hmm. W sytuacjach konfliktowych skup się na rozwiązaniu problemów, a nie na emocjach, które w tobie buzują. A gdy jesteś bardzo zdenerwowana, skorzystaj z zapachowej terapii. Ukoi cię zapach lawendy, wanilii czy drzewa sandałowego. Piękne zapachy zawsze najbardziej cię relaksują, więc gdy jesteś zmęczona, wybierz się na wystawę kwiatów lub zafunduj sobie masaż pachnącymi olejkami. Wieczorem, popijając aromatyczną herbatę, pamiętaj o zapaleniu świec zapachowych.

 4. You got: Nie uwierzysz, aż nie dotkniesz

  Odbierasz świat przez dotyk, ruch i działanie. Jesteś „czuciowcem”. Aktywna i pełna życia, budzisz podziw młodzieńczym wyglądem i sposobem bycia. Cenisz swoją przestrzeń i komfort oraz, co najważniejsze, potrafisz zadbać o to, by inni nie włazili ci na głowę. W decyzjach i opiniach na temat ludzi kierujesz się intuicją i pierwszym wrażeniem. Zwykle się nie mylisz, bo masz zaufanie do siebie i potrafisz korzystać z doświadczeń w przeszłości. Życzliwość i ciepło zjednują ci ludzi. Bywa jednak, że twoją naturalność w kontaktach z innymi: głaskanie po ramieniu, poklepanie po plecach czy wzięcie za rękę niektórzy mylą z erotycznym zainteresowaniem. Pamiętaj o tym i, na wszelki wypadek, uprzedź z uśmiechem każdego nowego kolegę: „To mój naturalny sposób bycia, wcale cię nie podrywam”. W rozwiązywaniu problemów w pracy lub domu najbardziej pomoże ci ruch - podczas długiego spaceru dokładnie przemyślisz każdy problem. Energię najszybciej przywróci ci nauka tańca, modna gimnastyka, ale też wędrówka po lesie i dotykanie pni drzew.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!