Nie wątpimy w to, że masz w sobie wielki potencjał intelektualny, ale... jeśli brakuje ci tzw. energii umysłowej, nie możesz go w pełni wykorzystywać. Aby ocenić swoją sytuację, rozwiąż nasz test.

1. Stoisz na światłach, gdy samochód przed tobą zaczyna cofać. Co robisz?

1. Stoisz na światłach, gdy samochód przed tobą zaczyna cofać. Co robisz?

2. Na zebraniu w pracy, zwykle...

3. Twoim ulubionym sposobem na relaks jest...

4. Twoje poranne czynności są...

5. Jak często zapominasz o drobiazgach, np. o tym, gdzie zostawiłaś klucze?

Test: Sprawdź poziom energii umysłu, czyli test na aktywność intelektualną

  1. You got: Masz szybki czas reakcji, a twój umysł nieustannie działa na pełnych obrotach.

    Łatwo się koncentrujesz. Ludzie, tacy jak ty, z wysokim poziomem energii umysłowej są przygotowani do nowych wyzwań i ciągle szukają nowych rozwiązań. Nie przesadzaj jednak i daj czasami mózgowi odpocząć. Na wakacjach możesz sobie pozwolić na drzemkę w hamaku - nie musisz bez przerwy czegoś robić.

  2. You got: Nie jest źle, ale potrzebujesz treningu, by osiągnąć maksimum możliwość .

    Jeśli nie pobudzasz obszarów motorycznych oraz sensorycznych w swoim mózgu, np. ucząc się języków czy rozwiązując krzyżówki, neurony zaczynają zanikać. Urlop to dobry moment na odświeżenie znajomości obcego języka (jeśli jesteś za granicą) lub choćby zapamiętanie nazw kilku mazurskich jezior.

  3. You got: Jeśli aktywność intelektualna nie sprawia ci takiej przyjemności jak dawniej, to znak, że twój „umysłowy akumulator” jest mocno zużyty.

    Reagujesz coraz wolniej, masz większe problemy z koncentracją i wykonywaniem swoich obowiązków. Odpoczynek od pracy, nie oznacza rezygnacji z rozrywek umysłowych. Zamiast siedzieć przed telewizorem, naucz się  grać w brydża.

Twoja Ocena