Co powinien, a czego nie powinien golić facet.
Co powinien, a czego nie powinien golić facet.
Wielu mężczyzn zastanawia się, co tak naprawdę powinni sobie golić. Gdzie jest granica między' tym, co jest męskie, a tym, co zniewieściałe? Czy golenie pach jest domeną wyłącznie ciot i lalusiów? Przeczytaj, co tak naprawdę myślą o tym kobiety.

Wielu z Was, drodzy Panowie, wydaje się, że golenie innych okolic ciała niż twarz to wyłącznie kobiecy obowiązek i że Was ten problem nic dotyczy. Nie strzyżecie swojego futerka, ba, uważacie wręcz, że dodaje Wam męskości. I to jest poważny błąd, który powoduje, że większość kobiet postrzega Was jako nieatrakcyjnych.

Tak, właśnie taki Musisz przyjąć do wiadomości, że nie żyjemy już w epoce kamienia łupanego. Cywilizacja i kultura hołdują ogolonym ciałkom, i chcąc nic chcąc musisz się temu podporządkować — no chyba że uznajesz pełen naturalizm i szukasz kobiety, która również będzie bujnie porośnięta. Zakładam jednak, że tak nie jest.

Nie ma mężczyzny, który wyglądałby dobrze w długich lub półdługich włosach. Zapamiętaj sobie to raz na zawsze! Nawet taki męski symbol seksu jak David Beckham wyglądał w półdługich włosach co najmniej ciotowato.

Wielu mężczyzn przez lata nie zmienia fryzury. Odwiedzają raz na jakiś czas panią Zosię czy Krystynę, które mistrzyniami nożyczek były w późnych latach siedemdziesiątych. Często takie fryzjerki robią im zupełnie niekorzystne fryzury. W niektórych przypadkach słowo „zupełnie” to eufemizm.

Zapomnij więc o strzyżeniu się ciągle w tym samym stylu! Postaw na odrobinę ekstrawagancji, zwłaszcza jeśli masz już trochę lat na karku — modna fryzura Cię odmłodzi i doda Ci pewności siebie.

Wielu mężczyzn nie potrafi się pogodzić z powiększającą się łysiną na czubku głowy, tudzież z coraz większymi zakolami. Łysienie to naturalny proces, u jednych zaczyna się wcześniej, u innych później. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest strzyżenie się na krótko. Specyfiki sprzedawane w aptekach na ogól nie mają wysokiej skuteczności, a przeszczep włosów to kosztowna inwestycja (od 3000 złotych). Jednak nie próbuj zaczesywać włosów ze środka głowy na przód, by zakryć braki! Rzuca się wtedy jeszcze bardziej w oczy, że próbujesz coś zakryć... Jeśli masz rzadkie włosy i są to raczej małe kępki, pośród których przebija goła skóra głowy, zgól je całkiem! Łysi mężczyźni są równie pociągający jak ci z włosami!

Wielu chłopców, gdy zaczyna dojrzewać, zwykle pielęgnuje swój pierwszy wąsik, mimo że u większości dziewczyn wzbudza on śmiech i politowanie. Jeśli należysz do tej grupy, pora, byś udał się do sklepu po swoją pierwszą golarkę.

Nasza sarmacka tradycja powoduje, że cala masa mężczyzn w Polsce nosi wąsy. Dane statystyczne pokazują, że co siódmy Polak posiada wąs, a tylko co czterdziesty Niemiec jest wąsaty i jeden Francuz na czterystu! Jakie są tego skutki? Ano takie, że Polacy wyglądają dużo mniej atrakcyjnie od swoich zachodnich kolegów. Warto również dodać, że tylko 4% Polek przyznało, iż lubi się całować z wąsatymi mężczyznami, więc maszynki w dłoń, Panowie! Nie każdy mężczyzna wygląda dobrze z bródką. Czasami jednak dodaje ona dużo uroku. Najlepiej, byś poprosił swoje koleżanki o opinię.

Jednym z trendów jest utrzymywanie kilkudniowego zarostu. Badania wykazały, że mężczyźni z takim zarostem są niezwykle pociągający dla kobiet, gdyż kojarzą im się z bezpieczeństwem, dojrzałością i silą fizyczną. Więc jeśli chcesz podążać za trendami i pragniesz wyglądać nonszalancko i uwodzicielsko zarazem, powinieneś zainwestować w odpowiednią maszynkę z trymetrem, która w łatwy sposób pozwala osiągnąć precyzyjnie wystylizowany trzydniowy zarost. Inaczej możesz nie uzyskać pożądanego efektu.

Wąsy i broda to nie jedyne owłosienie na Twojej twarzy, na które powinieneś zwracać uwagę, zwłaszcza jeśli masz ciemne i grube włosy. O brwi również należy dbać, by nie przypominały dwóch krzaków lub, co gorsza, żeby się nie zrosły. Jest wiele sposobów', by ujarzmić brwi, ale najlepiej udać się do kosmetyczki lub salonu fryzjerskiego. Takie usługi są bardzo tanie (w granicach 15-20 złotych) i wystarczy z nich skorzystać raz na jakiś czas.

Golić pachy czy nie?

 Otóż jeśli słyszałeś kiedykolwiek od swoich kolegów, że golenie pach jest niemęskie, to rzuć to w głęboką niepamięć! Golenie pach jest naturalną i podstawową rzeczą, którą powinien robić każdy mężczyzna. Dlaczego? Dlatego, że mężczyźni są dużo bardziej aktywni fizycznie od kobiet, przez co więcej się pocą. Pot dużo łatwiej gromadzi się na włosach i rozkłada się, przez co daje przykry zapach i zostawia okropne ślady na koszulce. Zastanawiałeś się, dlaczego zawodnicy wszystkich sportów golą sobie pachy? Uwierz mi, nie dlatego, że występują w telewizji i chcą ładnie wyglądać. Im mniej włosów, tym lepiej skóra oddycha i łatwiej jest rozprowadzić antyperspirant. Dlatego powiedz swoim krzaczastym przyjaciołom spod pach stanowcze „nie”!

Pewnie spotkałeś się nieraz ze stwierdzeniem, że prawdziwy' macho nie goli klaty. No może i tak, ale ideał macho odszedł już dawno w zapomnienie. Jeśli Twój tors jest delikatnie owłosiony, nic masz tak naprawdę czym się przejmować, jeśli jednak niepokojąco zaczyna przypominać busz i dziką dżunglę, radzę Ci, byś się tego pozbył. Dzięki temu Twoja kobieta łatwiej będzie mogła pieścić Cię języczkiem i nic nie będzie Ci wystawało zza koszuli.

Choć wydaje Wam się, Panowie, że Wasze zakamarki dostępne tylko dla wybranych pań mogą żyć swoim własnym życiem, muszę Was rozczarować: nie ma nic bardziej obrzydliwego niż krzaki i chaszcze w „tym” miejscu! Wielu z tych, którzy się „tam” nie golą, nie ma świadomości, że w ten sposób odbiera sobie wiele przyjemności. Bo partnerka powstrzymana przez gąszcz włosów zamiast penetrować wszystkie okolice zatrzymuje się zwykle na samej górze lub na penisie. Poza tym, tak jak w przypadku pach, nie ma mężczyzn, którzy nie pociliby się podczas seksu, a z owłosionych pachwin zapach potu jest dużo bardziej intensywny i nieprzyjemny, co dodatkowo może mocno zniechęcać kobiety do sprawiania Wam tej przyjemności...

Są mężczyźni, którzy golą sobie całkowicie wszystko. Niektórzy sportowcy są do tego zmuszeni (np. kolarze i piłkarze golą sobie nogi, bo włosy utrudniają gojenie się ran). Ty jednak, poza wymienionymi powyżej obowiązkowymi miejscami, zasadniczo masz tu zupełną dowolność. Jedyny wyjątek stanowią bujne włosy w nietypowych miejscach, np. na karku czy plecach, które mogą wyglądać bardzo nieestetycznie. W okresie wakacyjnym warto się ich pozbyć.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!