Sennik: miasto, zgubić się w mieście,
Najbardziej typowe wersje snu znajdujesz się w samym środku dużego, tętniącego życiem miasta. Być może przemierzasz zatłoczone ulice, zmierzając do konkretnego celu. A może się przechadzasz, zatrzymując .się przy tym, co cię zaciekawi. Niezależnie od tego, w jaki sposób poznajesz. miasto, kluczowe elementy takiego snu to natłok budynków wypełnionych ludźmi, sugestywność otoczenia i wrażenie, że miasto oferuje wiele możliwości.

Ten sen występuje czasem w mroczniejszej wersji: zgubiłeś się w niebezpiecznej dzielnicy albo otaczają cię nieprzyjaźnie nastawieni mieszkańcy.

Interpretacja: Tak jak pokoje, tak i dzielnice miasta (a nawet poszczególne budynki) mogą symbolizować różne aspekty osobowości .śniącego. Autorka .słownika snów, Sandra Thomson, oferuje fascynującą interpretację takiego snu: jeżeli czujesz się w swoim sennym mieście jak w domu, to znaczy, że znasz swoją osobowość od podszewki -zarówno eleganckie i kulturalne jej części, jak i te mroczne oraz niebezpieczne. Łatwość, z jaką poruszasz się po mieście swoich snów może odpowiadać stopniowi w jakim znasz sam siebie. Czy miasto ze snu zbudowane jest na prostym schemacie z adresami, które łatwo znaleźć i dużymi, publicznymi placami? Czy też pełno w nim krętych, przecinających się dróg, przez co zupełnie się gubisz?

Jak sen  zinterpretowałby Jung: Dla Junga miasto - zwłaszcza ufortyfikowane, czy otoczone murem lub dziedziniec były reprezentacją Jaźni.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!