Sennik: tajemne pokoje, chodzić po nienznaym pokoju,
We śnie chodzisz po jakimś budynku i nagle natrafiasz na pokój lub kilka pokoi, których się tutaj nie spodziewałeś. Znalazłeś je uruchamiając mechanizm, który otworzył panel ukryty w ścianie albo przypomniałeś sobie, że prowadzą do nich drzwi, które codziennie mijasz. A może pomieszczenia pojawiły się w niewyjaśniony sposób. Tak czy inaczej, ich obecność jest cudowną i niezwykłą niespodzianką, a ty zagłębiasz się w ten nowy świat i zaczynasz go poznawać.

Istnieją bardziej złowrogie odmiany tego snu, w których jakieś zamknięte pomieszczenie nie daje ci spokoju. Jego istnienie wytrąca cię z równowagi. Próbujesz sforsować drzwi albo lęk trzyma cię na dystans.

Interpretacja snu

Pokoje domu zwykle reprezentują poszczególne aspekty osobowości śniącego. Pomieszczenia, które pojawiają się niespodziewanie, ale są radosną niespodzianką symbolizują ogromny, niewykorzystany potencjał kryjący się we wnętrzu śpiącej osoby. Nieświadomy umysł zachęca cię do wykorzystania wszystkich swoich możliwości, odkrycia talentów na nowo — wejdź do środka, posprzątaj bałagan i z dumą zaprezentuj tę nową część siebie. Czasem jednak sen o tajnym pokoju przybiera złowrogą formę. Ten popularny motyw dla każdego ma inne znaczenie. Co kryje się za twoimi zamkniętymi drzwiami? Niektórzy obawiają się, że taki sen sygnalizuje stłumione wspomnienia o molestowaniu. Niekoniecznie. Często twój nieświadomy umysł po prostu postrzega kontakt z pewnymi uczuciami lub sytuacjami jako zagrożenie i próbuje odwrócić twoją uwagę lub wystraszyć cię, żebyś nie zgłębiał kwestii, mogących na krótką metę sprawić ci przykrość. Według analityka snów kluczem do rozszyfrowania przerażającego snu o tajnym pokoju jest cierpliwość i empatia dla samego siebie -z czasem twój niepokój może osłabnąć i będziesz w stanie tam zajrzeć, żeby przekonać się, co się kryje po drugiej stronie drzwi.

Jak zinterpretowałby go Freud

W swojej książce Objaśnianie marzeń sennych napisał: „Pokoje w snach zwykle przedstawiają kobiety; jeśli pokazane są różne drogi z pokojów i do pokojów, interpretacja raczej nie pozostawia wątpliwości”. W podobnie dwuznaczny sposób wyraził się na temat symbolizmu kluczy i dziurek od kluczy, pojawiających się w kontekście otwierania pokoju i wchodzenia do środka. Nie przepuściwszy żadnemu seksualnemu skojarzeniu przekonywał też, że „sen o chodzeniu po wielu pokojach jest snem o burdelu lub haremie”.

What's your reaction?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!