Jak wybrać drapak dla kota?
Jak wybrać drapak dla kota?
Drapanie Jest naturalną potrzebą każdego kota. Tak II usuwa martwe łuski pazur- W ków, zostawia też feromonowe ' „liściki" dla innych kotów. To także część codziennej gimnastyki. Dlatego drapak, choć drogi, jest dobrą inwestycją, bo chroni meble przed zniszczeniem kocimi pazurami.

• Z różnymi powierzchniami. Koty mają swoje upodobania, gdzie najlepiej ostrzyć pazurki, dlatego dobry drapak powinien mieć kilka różnych powierzchni do drapania, ustawionych w pionie, pod kątem, w poziomie. Nigdy nie wiadomo, która najbardziej spodoba się zwierzakowi.

• Wystarczająco duży. Minimalna wysokość drapaka to taka, która wynosi 1,5 długości kota (liczonej wraz z ogonem). Taki drapak jest na tyle duży, by zwierzak mógł się wspiąć i nie przewrócić go przy tym. Jeśli nasz pupil jest jeszcze młodziutki i potrzebuje ruchu, lepiej darować so bie pomiary i wybrać wysoki drapak,
z półkami na różnych poziomach, po którym kociak będzie mógł do woli się wspinać i skakać. Dla starszego kota natomiast będzie dobry model z kilkoma niezbyt wysoko umieszczo nymi półeczkami, na których można polegiwać, ale trzeba się do nich wspinać (starsze koty mają mniej sił, ale też bywają czasem leniwe).

Co zrobić, gdy kot nie lubi deapaka?

Jeśli drapak nie spodoba v / się kotu, można eksperymentować z miejscem ustawienia, układać na półkach kocie zabawki, używać kropli z kocimiętką. Czasem  jednak drapakt trzeba wymienić.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!