Co to jest karta ICE i dlaczego warto ją nosić?
Co to jest karta ICE i dlaczego warto ją nosić?
Za chwilę upały dadzą nam się we znaki. Coraz więcej będzie zasłabnięć i udarów. A to tylko jeden z powodów, by wyposażyć siebie i bliskich w kartę ICE!

Kartę ICE (skrót od ang. In Case of Emergency, czyt. in kejs of emerdżensy, co oznacza „w nagłym wypadku"), zwaną też kartą bezpieczeństwa, wymyślono we Włoszech. Dziś jest znana na całym świecie. Powinna nosić ją przy sobie każda osoba, której zdarzają się kłopoty z pamięcią, chorująca przewlekle, ale też każdy z nas. Bo nagłe wypadki zdarzają się przecież I chorym, i zdrowym, i osobom starszym, i młodym.

Ratuje życie i ułatwia akcję ratunkową

•    Ta niewielka karteczka wielkości karty do bankomatu czy wizytówki jest międzynarodowym kodem.

Ułatwia kontakt z bliskimi I umożliwia właściwą reakcję służb ratunkowych w wielu zagrażających zdrowiu i życiu przypadkach.

•    Nie zawsze wychodząc z domu mamy przy sobie dokumenty (w Polsce nie ma takiego obowiązku). Możemy więc sobie wyobrazić, przed jakim wyzwaniem stają ratownicy medyczni, gdy zostają wezwani do osoby, która zasłabła na ulicy, leży nieprzytomna bez dokumentów i nie towarzyszy jej nikt z bliskich.

✓ W takiej sytuacji muszą opierać się tylko na swoim doświadczeniu i stosować podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Mając wiedzę o chorobach, których często przecież nie widać na pierwszy rzut oka, mogą zastosować skuteczne metody. v ważny jest też kontakt z bliskimi. Nikt z nas nie chciałby trafić do szpitala jako „NN” ani być po drugiej stronie: godzinami szukać bliskiej osoby na izbach przyjęć okolicznych szpitali.

• Poniżej widzisz gotową do wycięcia kartę. Nie musisz dzięki temu jej wyrabiać oddziale PCK ani kupować Internecie. Wystarczy ja wyciąć po linii, podkleić na tekturce, wpisać właściwe dane w rubryczki i koniecznie zafoliować, np. w punkcie xero, by się nie niszczyła. Ostatecznie, jeśli to kłopot, można też zabezpieczyć całość, oklejając przezroczysta taśma klejąca.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!