Dlaczego psy szczekają? (tak dużo)
Dlaczego psy szczekają? (tak dużo)
Z punktu widzenia biologii, wiele zwierząt "szczeka". Jakkolwiek, pies chce powiedzieć więcej poprzez szczekanie aniżeli np. małpa, sarna czy dzikie zwierzęta. To najprawdopodobniej dobrze towarzystwo- ludzie- wpłynęli na to zjawisko. Nie znaczy to jednak, że pies mówi nam, że chce pograć w piłkę. Nie znaczy to też, że pies chce z nami rozmawiać.

Wiadomo, że pies szczeka często w odpowiedzi na zauważonego wroga, ze względu na uczucie wewnętrznego konfliktu. "Myślimy, że psy szczekają ze względu na sytuację konfliktu, a psy domowe szczekają częściej ponieważ znajdują się w nich częściej, lub same się w te sytuacje wpędzają".

To wszystko zaczęło się 8,000-10,000 lat temu, kiedy to pierwsze psy uznały, że bezpieczniej będzie przemieszczać się obok człowieka. W zamian za oddanie, pies dostawał pożywienie i poczucie bezpieczeństwa. Teraz widać, że domowe zwierzę
za zagrodą częściej widzi ryzyko i nie może uciec. Gdy wilk słyszy wrogi głos,  ucieka; pies domowy nie ma tej możliwości. W związku z tym szczeka częściej niż pies na wolności.

Szczekanie psa niesie informację o zagrożeniu i- zgodnie z badaniami naukowców  z Massachusetts- informacja ma charakter informacji o zagrożeniu i nie jest  związana z próbą nawiązania bliższego kontaktu z człowiekiem.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!