Jak domowym sposobem sprawdzić czy jest się w ciąży? Co wskazuje na to że doszło do zapłodnienia?
Jak domowym sposobem sprawdzić czy jest się w ciąży? Co wskazuje na to że doszło do zapłodnienia?
ankiet przeprowadzonych w USA wynika, iż wiele kobiet współżyjących seksualnie często zadaje sobie pytanie, czy może być w ciąży. W związku z tym Stowarzyszenie Lekarzy do spraw zapłodnień i ciąży w Stanach Zjednoczonych zapoznało amerykanki z wczesnymi symptomami, mogącymi rozpoznać kobiecie objawy zajścia w ciążę.


1.Zmęczenie.

 Ciągłe, niewytłumaczalne uczucie zmęczenia jest uważane za jeden z najpopularniejszych i najwcześniejszych objawów zajścia w ciążę.

 Ginekolog Gil Gross z Uniwersytetu w Waszyngtonie ostrzega, by w wypadku przypuszczenia zajścia w ciąże nie przesadzać ze spożywaniem nadmiernej ilości kofeiny.


2. Awersja do jedzenia.

 Sama myśl o jedzeniu przyprawia Cię o mdłości? Nie masz ochoty na jedzenie nawet swoich ulubionych potraw? Jeśli te objawy brzmią dla Ciebie znajomo, możliwym jest, iż jesteś w ciąży. Większość kobiet twierdzi, iż jednym z pierwszych objawów ich ciąży była utrata apetytu i wręcz awersja do jedzenia.


3. Wrażliwość na zapachy.

 Zapachy, które od zawsze były dla Ciebie nieprzyjemne, jak na przykład dym z papierosów, czy zapachy, które bardzo lubiłaś, mogą powodować krztuszenie się, wymioty oraz irytację. Takie objawy to reakcja na zmiany poziomu hormonów w organizmie.


4. Mdłości i wymiotowanie.

 Częste mdłości oraz wymioty to najczęstsza oznaka zajścia w ciążę. Objawy te mijają po 12 tygodniu ciąży. By zmniejszyć te dolegliwości należy nie dopuszczać do sytuacji, w której żołądek jest pusty.


5. Powiększenie i tkliwość piersi.

 Kolejnymi z objawów zajścia w ciążę są zmiany związane z biustem. Zmiany te są związane z powiększeniem i tkliwością piersi.


6. Częste oddawanie moczu.

 We wczesnej ciąży macica się powiększa, co powoduje naciskanie pęcherza moczowego. W efekcie musimy dużo częściej korzystać z toalety. By uniknąć uciążliwego i ciągłego wstawania nocą do toalety, należy chwilę przed położeniem się spać skorzystać z łazienki.


7. Płytki oddech.

 Niektóre z kobiet cierpią na płytki oddech na samym początku ciąży. Jest to spowodowane chęcią pozyskania większej ilości tlenu do organizmu, z powodu zapłodnienia (płód potrzebuje tlenu).

 Choć wszystkie wyżej wymienione symptomy mogą świadczyć o zajściu w ciążę, to nie dają one stu procentowej pewności. W wypadku wątpliwości należy udać się do ginekologa, który rozwieje nasze wątpliwości oraz ewentualnie wzbogaci nas o cenne wskazówki związane ze stanem bycia w ciąży.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!