Jak dbać o włosy latem? Sprawdzone sposoby.
Jak dbać o włosy latem? Sprawdzone sposoby.
Latem włosy są bardziej narażone na zniszczenia. Promieniowanie słoneczne UV, słona morska woda, wysokie temperatury oraz mocny wiatr wpływają na pogorszenie się kondycji naszych włosów. W okresie letnim pielęgnacja włosów, jak również skóry głowy powinna być staranniejsza. Jak dbać o włosy latem? Jeśli uwielbiasz spędzać czas w upalne dni na plaży lub w słoneczne ranki spacerować górskimi szlakami zachęcamy do przeczytania naszych rad. Pomożemy Ci uchronić włosy przed uszkodzeniami.

Działanie słońca na włosy sprawia, że ich struktura staje się sucha. Włosy są chropowate w dotyku, przestają się układać, a co gorsze zaczynają się łamać, co grozi utratą sporej ilości włosów, głównie końcówek, które robią się poszarpane i nierówne, przez co wyglądają nieestetycznie. Wystawienie głowy na słońce i wiatr po morskiej kąpieli to największa krzywda dla naszych włosów, jaką możemy im latem wyrządzić. Włos po soli robi się sztywny, a jej właściwości negatywnie wpływają na łuski włosa, gdyż je zanieczyszczają. Sugerujemy, by po zamoczeniu włosów w morskiej wodzie wypłukać je w wodzie pozbawionej soli.

Często zaniedbane, zniszczone włosy stają się porowate, czyli potocznie określając, wyglądają jak „siano”. Nawet doskonały look mogą zniszczyć suche, matowe włosy. Każda z nas marzy o pięknych, grubych, gęstych, lśniących, i co najważniejsze, zdrowych włosach. Znamy kilka sposobów na poprawienie formy włosów i uratowanie ich przed zniszczeniem. Jak dbać o włosy latem?

Po pierwsze staraj się w słoneczne dni nosić na głowie chustę lub kapelusz, który zapewni ochronę przed udarem słonecznym, a przy tym spełni funkcję ochronną dla włosów. Pamiętaj, żeby na plaży zawsze mieć nakrycie głowy. Narażając na promieniowanie słoneczne mokre włosy popełniamy duży błąd. Woda przyciąga słońce, a jej krople działają niczym szklana, przybliżająca soczewka. W ten sposób możesz spalić sobie włosy. Nie wychodź latem z mokrą głową z domu!

Wybieraj nawilżające produkty do włosów zawierające filtry UV i koniecznie zaopatrz się w regenerującą maskę, którą stosuj przynajmniej raz w tygodniu. Zwracaj szczególnie uwagę na zawartość witamin z grupy A, B i E. Możesz także wybrać domowe sposoby na samodzielne wyprodukowanie odżywki. Polecamy zrobić maskę z oliwy z oliwek. Zmieszaj w miseczce oliwę, sok z połowy cytryny oraz łyżkę miodu. Wszystkie te produkty powinnaś mieć w domu, a zajmie Ci to nie więcej niż 3 minuty. Warto przed urlopem podciąć końcówki włosów, co sprawi, że będą mocniejsze i bardziej odporne na szkodliwe działanie zewnętrznych czynników. Łatwiej im będzie znosić wiatr i temperaturę, jednak nie przestawaj stosować się do naszych powyższych rad. Latem trzeba bardziej skupić się na pielęgnacji włosów, lecz dbaj o nie przez cały rok. Zacznij od wewnątrz organizmu poprzez zdrowy styl życia. Trzymaj zdrową dietę, uprawiaj przynajmniej dwa razy w tygodniu sport i pij dużo wody. Odpowiednio nawadniając organizm, zobaczysz w przeciągu kilku miesięcy niesamowitą poprawę w kondycji cery, włosów i skóry całego ciała.

Przeczytaj również:

Po pierwsze staraj się w słoneczne dni nosić na głowie chustę lub kapelusz, który zapewni ochronę przed udarem słonecznym, a przy tym spełni funkcję ochronną dla włosów. Pamiętaj, żeby na plaży zawsze mieć nakrycie głowy.

Narażając na promieniowanie słoneczne mokre włosy popełniamy duży błąd. Woda przyciąga słońce, a jej krople działają niczym szklana, przybliżająca soczewka. W ten sposób możesz spalić sobie włosy. Nie wychodź latem z mokrą głową z domu!http://www.glamki.pl/uroda/pielegnacja/jak-dbac-o-wlosy-latem,20_15306.html

 

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!