Jak nauczyć dziecko pełzać?
Jak nauczyć dziecko pełzać?
Dziś chcemy przedstawić Państwu jedną z najłatwiejszych metod nauki pełzania, którą udało nam się dotychczas poznać. Metoda ta opiera swoje działanie na zasadzie kija i marchewki, gdzie daje się dziecku nagrodę, do której powinno dążyć.

Zanim jednak podejmą Państwo decyzję o tym, aby zacząć uczyć swoje dziecko raczkowania, to muszą Państwo porządnie przeanalizować to, czy Państwa pociecha jest już na to gotowa. Najłatwiej rozpoznać to po tym, że dziecko zaczyna już mocno dźwigać główkę a do tego zaczyna podnosić swój tułów. Mile widziane są przy tym intensywne ruchy nóżkami. Ruchy, które będziemy przy nauce pełzania wykorzystywać.

Skoro już jesteśmy przy tych właśnie ruchach i o ich wykorzystywaniu, to nasz pomysł na to jak nauczyć dzieciaka pełzać polega właśnie na tym, aby w zasięgu jego wzroku położyć zabawkę, do której będzie chciało się dziecko dostać. Następnie, gdy zacznie usiłować się przemieszczać, to trzeba podłożyć pod jego nogi dłonie, aby dziecko mogło potraktować je jak podpórki, od których zacznie się odbijać.

Gdy dzieciak zwróci uwagę, że poprzez odbicie się od Państwa dłoni doszło do przesunięcia, to z pewnością szybko wiedzę tę wykorzysta i zacznie odbijać się nie tylko od Państwa dłoni, ale też od każdego innego podłoża. A wtedy nauka pełzania nie będzie potrzebna. Pozostanie praktyka.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!