Jak zachęcić dziecko do jedzenia zupek, których nie chce jeść?
Jak zachęcić dziecko do jedzenia zupek, których nie chce jeść?
To, że niecierpliwie czekacie, kiedy dziecko zacznie jadać pierwsze zupki i kaszki, niekoniecznie musi być równoznaczne z jego entuzjastycznym nastawieniem do rozszerzania diety.

Są oczywiście niemowlęta, które zmiatają z miseczki wszystko, co im się nałoży, ale to niekoniecznie musi być wasz przypadek. Przygotujcie się na plucie, wylewanie i chlapanie. Wytłumaczcie sobie, że to dla dziecka ważne doświadczenie rozwojowe i spokojnie zawołajcie psa, żeby zlizał resztki z podłogi. Co możecie poza tym?

-  Uzbrójcie się w cierpliwość. Dziecko musi oswoić się z nowymi smakami. Dziś może nie chce marchewki, za to jutro lub pojutrze zaciekawi je pomarańczowa papka na łyżeczce i chętniej otworzy buzię, by jej skosztować.

-    Nie przejmujcie się, jeśli niemowlę jada niewielkie porcje nowości. Na razie najada się głównie mlekiem z piersi albo modyfikowanym. Stałe pokarmy to uzupełnienie mlecznej diety.

-    Nie przygotowujcie sufletów ani pracowicie zagniatanych pierożków. Większość i tak pójdzie na zmarnowanie (no chyba, że sami je zjecie). Danie ze słoiczka ma tę przewagę, że wystarczy je otworzyć, podgrzać i podać dziecku. Jeśli maluchowi nie posmakuje zupka warzywna ani z mięskiem - trudno. Następnym razem spróbujcie podać mu deserek. Może smak owoców bardziej przypadnie dziecku do gustu

- Próbujcie z różnymi konsystencjami. Są dzieci, które plują papkami, ale ochoczo wyjadają z piąstki ugotowane na miękko kawałki warzyw.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!