Śmierć - zagadkowa postać, która przychodzi po każdego z nas
Śmierć - zagadkowa postać, która przychodzi po każdego z nas
Większość z nas wyobraża sobie śmierć jako kościotrupa w czarnym stroju z kapturem, w ręku trzymającego ostrą kosę. I choć wydaje się to nieprawdopodobne, istnieją setki osób, które twierdzą, że widziały tę legendarną postać na własne oczy!

Historie o tym, że w pobliżu osób, które zbliżają się do kresu życia, pojawiają się tajemnicze zjawy, istnieją od pradawnych czasów. Dziś najczyściej świadkami takich sytuacji są pielęgniarki w szpitalach i hospicjach. Podobno śmierć można również spotkać na cmentarzu. O istnieniu tej przerażającej postaci są również przekonane dziesiątki osób, których bliska osoba zmarła w domu. Niektórym udało się nawet sfotografować śmierć! Jedno z ostatnich zdjęć pochodzi z cmentarza w angielskim hrabstwie Nor-thamptonshire.To dowód, że postać znana głównie 7 opowieści grozy naprawdę istnieje?

KAŻDY KIEDYŚ UMRZE

Każda kultura trochę inaczej przedstawia śmierć.W starożytnym Rzymie śmierć miała rysy boga Tamatosa, mężczyzny z czarnymi skrzydłami i gasnącą pochodnią w dłoni. Przychodził po ludzi, których czas na ziemi ustanowiony przez los dobiegał końca i prowadził ich do zaświatów.W Indiach po umierających przychodził Jama, kulejący mężczyzna o przerażającym wyglądzie, opatulony w czerwony szal. W dłoniach Jama dzierży pałkę i pętlę, którą chwyta zmarłych. W średniowiecznej Europie zaś pojawiła się postać kościotrupa z kosą lub mieczem w ręku, który przychodził. by zakończyć życie każdego człowieka na ziemi.

PONURE ODWIEDZINY

Śmierć wybiera taki wizerunek, który w danych okolicznościach wydaje jej się najbardziej adekwatny. Dlatego istnieje tyle różnych świadectw na temat jej wyglądu, twierdzi brytyjski badacz Karl Shuker (ur. 1959). Historie na temat śmierci pojawiają się również współcześnie. Na przykład w połowie lat 60. XX wieku pewna pielęgniarka ze szpitala Houston w stanieTeksas podczas rutynowej kontroli natknęła się w jednej z sal na przerażającą postać. Obok łóżka umierającej staruszki stola wielka postać w stroju zakonnika. Pod kapturem miała samą czaszkę, a zamiast oczu dwa płomienie. Postać odwróciła się w moją stronę. Przez te kilka chwil, kiedy patrzyłyśmy sobie prosto w oczy, byłam jak sparaliżowana. Wkrótce potem staruszko zmarła. Gemność, któro podczas dziwnych odwiedzin wypełniała jej pokój, zniknęła również ponura postać, tak brzmiało jej oficjalne świadectwo.

POSTAĆ W CZARNYCH SZATACH

Często zdarza się. że to dzieci widzą tajemniczą postać. To się wydarzyło na początku 2012 roku. Była mniej więcej szósta rano, a ja przygotowywałem się do szkoły. Wyjrzałem przez okno i zobaczyłem dwie postaci, dwie śmierci. Stały około 50, 100 metrów od mojego okna. Nie kłamią, to naprawdę były one. Mam nadzieją, że już nigdy więcej w życiu nie zobaczą czegoś podobnego, twierdzi chłopiec o imieniu Amdreas. Podobno historia przytrafiła się pewnej dziś siedemnastoletniej dziewczynie, która nigdy nie podała swojego imienia. Miałam wtedy dziesięć łat. Był weekend i nocowałam w domu swojej starszej kuzynki. Co się wydarzyło?

WYBUJAŁA FANTAZJA?

Około północy dziewczynki ujrzały przez otwarte okno stojącą na ulicy postać ubraną w czarne szaty z kapturem, która w ręku trzymała długą kosę. Nagle spojrzała wprost na nas. Byłyśmy przerażone, miała zupełnie czerwone oczy. Szybko zamknęłyśmy okno, patrzyłyśmy na siebie z niedowierzaniem i całe się trzęsłyśmy, wspominały kuzynki.Tej nocy doszło do wypadku, dokładnie w tym miejscu, w którym stała czarna postać! Czy po każdego w godzinie jego śmierci przyjdzie jakaś zagadkowa postać?  Naukowcy i lekarze odrzucają taką możliwość.Według nich wszystkie tego typu historie to wynik zbyt wybujałej ludzkiej fantazji. Czy to rzeczywiście wszystko wyjaśnia?

NIEPOKOJĄCE ZDJĘCIE

Sceptycy argumentują, że o spotkaniu śmierci najczęściej piszą w Internecie świadkowie, którzy nie podają swych danych. Boją się prześmiewczych reakcji czy po prostu zmyślają swoje historie, by wywołać tanią sensację? W Internecie pojawiają się również zdjęcia śmierci.W ich autentyczność jednak mało kto wierzy, najczęściej chodzi o ludzi przebranych w łatwo dostępne kostiumy śmierci albo o zdjęcia spreparowane w programach graficznych. Jedno z ostatnich zdjęć wykonał na cmentarzu w angielskim hrabstwie Northamptonshire 49 letni Dean Johnson. Zagadkowa postać w kapturze pochyla się nad jednym z grobów, a całe zdjęcie ma niezwykle niepokojącą atmosferę. Czy i tak fotografia to jedynie mistyfikacja?

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!