Czy istnieje eliksir młodości?
Czy istnieje eliksir młodości?
Nie wiemy, jakich składników używano do przyrządzania napojów miłosnych. Recepturom otrzymanym od podsądnych w trakcie procesów czarownic nie można ufać, gdyż zeznania były wymuszane torturami. W1323 roku w Irlandii spalono na stosie niejaką Petronillę de Meath, która zeznała, iż sporządzała napój miłosny z wywaru z mięsa wydry, pająków, naparstnicy i mózgu nieochrzczonych niemowląt.

 Bardziej prawdopodobny wydaje się przepis na napój miłosny sporządzony przez astrologa Helwiga Dietericha, który mieszkał w Strasburgu około roku 1627.

 Zalecał on zarówno wysiew, jak i zrywanie roślin tylko podczas korzystnego układu i planet. Czarny ciemiernik mógł być zerwany (nie  ścinany!) tylko przez bosą,  biało odzianą czarownicę, prawą ręką, a następnie: przełożony do lewej.  Werbenę zaś powinno się  zbierać, gdy na niebie widoczny jest Syriusz,  kiedy nie widać ani Słońca, ani Księżyca; gałązki jemioły mogły być zebrane tylko sześć dni po nowiu. Na podobne wskazówki natykamy się przy-sporządzaniu amuletów.

Komentarze

https://minds.pl/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Nikt jeszcze nie napisał komentarza!